Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H 1.7 CDTI 125 Nierówna praca, dziwny dźwięk

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra H 1.7 CDTI 125 Nierówna praca, dziwny dźwięk

Postprzez bogu69 » 8 cze 2018, o 15:08

Witam wszystkich.
Jestem nowym uczestnikiem forum więc proszę o przeniesienie tematu, czy zrobienie cokolwiek jeśli się pomyliłem.

Posiadam Opla Astrę H z silnikiem z17dtr, 125-konną z roku 2007.
Jakiś czas temu miałem awarię wtryskiwaczy, silnik nie równo pracował, obroty falowały, szarpało nim i generalnie nie dało się płynnie jechać.
Oddałem wtryskiwacze do profesjonalnego serwisu, okazało się, że wszystkie są do roboty. Zostały zregenerowane, końcówki wszystkie nówki sztuki nie śmigane.
Oddałem je więc do mechanika aby je założył. Po wszystkim dla pewności je wystroił i regulował małą dawkę paliwa. Silnik chodził jak żyletka, idealnie bek telepania samochodem
pracował równo i cicho, jedynie może troszkę bardziej klekotał. Po 3 dniach odpaliłem samochód rano i znowu, nierówna praca, szarpało nim, obroty spadały i prawie gasł.
Pojechałem znowu do mechanika, mówił tak, przepustnice ci czyściłem, egr masz wyczyszczony nie mam pojęcia. Znalazł zamiennik - zawór SVC z innej astry ale na nim moja chodziła
jeszcze gorzej. Wyczyścił mój zawór SVC i gitara, jak ręką oddjął, pojeździłem 2 dni i znowu to samo. Dzisiaj rano odpaliłem astrę, obroty falowały. Zajechałem na stację, do tego czasu się zagrzała
i wróciłem do domu. Postanowiłem, że zostawię ją i niech sobie pochodzi... I co ? Ustało... Znowu zaczęła ładnie pracować, obroty nie falowały itp.
Mam kilka filmików, jeden jest mój, słyszane są na nim także dziwne odgłosy z pompy common rail ale od dawna było to słyszalne i póki co nic z tym nie robiłem.
https://www.youtube.com/watch?v=tYT4Q18W_NU

Drugi filmik jest innego Pana, dokładnie 1 minuta tego filmu to identyczne objawy co u mnie, spójrzcie.
https://www.youtube.com/watch?v=QuIt57Ueioo

Nie mam za bardzo pojęcia jak to jest, myślicie że to zawór SVC ? To dlaczego nieraz po wyczyszczeniu chodzi okej, przejadę może 100km i znowu zaczyna się falowanie obrotów, a po chwili ustaje ?
Help me :C
bogu69
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2018, o 14:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Astra H 1.7 CDTI 125 Nierówna praca, dziwny dźwięk

Postprzez Patrykus » 8 cze 2018, o 15:59

wymień SCV na nowy i nie będzie problemu, czyszczenie to jest półśrodek, z resztą nie da się go wyczyścić całkowicie wewnątrz, poczytaj na innych forach w temacie SCV - dobra lektura, bolączka silników DTR i DTJ, zaworki można kupić za około 2,5 stówki
Ostatnio edytowano 8 cze 2018, o 16:06 przez Patrykus, łącznie edytowano 1 raz
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Astra H 1.7 CDTI 125 Nierówna praca, dziwny dźwięk

Postprzez bogu69 » 8 cze 2018, o 16:03

taki zawór jakieś 300-350zł, ja wydałem 1700 na regeneracje wtryskiwaczy :( myślisz, że to jest na pewno to ? Bo mnie najbardziej zastanawia ten silnik nieraz pracuje równo a nieraz obroty falują, tak jak mówiłem rano odpaliłem i jakieś 20min nim telepało, wróciłem do domu i zostawiłem auto odpalone i ustało. 100% SCV ?
bogu69
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2018, o 14:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Astra H 1.7 CDTI 125 Nierówna praca, dziwny dźwięk

Postprzez Patrykus » 8 cze 2018, o 16:16

kolego przyczyna zawsze taka sama czyli falowanie obrotów , niekiedy prawie do zgaśnięcia silnika, wszystko zależy od stanu w jakim jest zawór, tak jak napisałem czyszczenie daje efekt na chwilę, po prostu nie ma jak usunąć rys powstałych wew. gdzie pracuje bolec-trzpień czy jak to nazwać, zdiagnozować go można na kilka sposobów,
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.