Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

[1.9 cdti] słaby dolny zakres obrotów + kopcenie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

[1.9 cdti] słaby dolny zakres obrotów + kopcenie

Postprzez Smorky » 13 lip 2018, o 21:24

Witam
Pacjent to Astra h gtc z19dth

Objawy: słaby dół, po wciśnięciu pedału gazu 1-2 sekundy zastanowienia i dopiero zaczyna iść, kopcenie na szaro chodź bardziej to wygląda na sądzę czarna, zapocona olejem sztanga/grucha od turbiny, odma zawalona troche olejem, zastanawiam się czy jak odma jest zapchana to wywala olej na turbine i dlatego jest zapocona? Ale czy wtedy by kopcilo i miała słaby dół?

Zrobione zostało:
Dpf(tu obstawiam że katalizator też sobie zabrali) egr(co da tylko zaślepienie go jeżeli nie wylaczymy komputerowo?) , klapy off, regeneracja wtryskiwaczy oraz sprawdzenie korekt-wszystko w normie, nowe wtyczki wtryskiwaczy, filtry oleje wszystko na bieżąco, ciśnienie ładowania na biegu jałowym 98Mpa, ciśnienie paliwa na CR 27MPa.

Ręce mi już opadają bo nie wiem gdzie mam szukać przyczyny, już się zastanawiam nad pozbyciem się tego auta..


Dziękuję i pozdrawiam
Smorky
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 22:15
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.