Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Paliwo Efecta Diesel z Orlenu a szarpanie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Paliwo Efecta Diesel z Orlenu a szarpanie.

Postprzez Przodowy » 29 sie 2018, o 07:50

Witam.

Kupiłem swoją Astrę 2 lata temu i od tego czasu leję tylko paliwa ulepszane typu V-power, albo Verva (Diesel). Ostatnio z ciekawości zacząłem tankować paliwo Efecta z Orlenu które podobno czyści silnik. Podobno odrywa cały nagar z zaworów. Zauważyłem też po 3 czy 4 tankowaniu tego paliwa do pełna, że silnik lubi czasem delikatnie szarpnąć, szczególnie przy wyższych obrotach rzędu 2800-3000 obr/min. Sporadycznie, ale szarpie (powiedzmy raz na kilka dni).
Moje pytanie brzmi - czy to szarpanie może być spowodowane właśnie odrywaniem się nagaru od elementów silnika? Czy macie też taki problem? Czy to może rozwalić mi jakoś silnik? Szczerze mówiąc zacząłem się tego obawiać i wróciłem do zwykłego diesela z Shella i wszystko wróciło do normy.
Czy moja diagnoza jest słuszna?
Silnik 1,9 CDTI, 120 koni, rocznik 2006, przebieg 230 tyś.
Przodowy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 kwi 2017, o 07:23
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.