Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka Auto z kluczem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Kontrolka Auto z kluczem

Postprzez Krzysiek1992 » 5 paź 2018, o 10:38

Hej :) mam do pokonania taki problem : gdy jadę samochodem po autostradzie z prędkoscia około 140 km na h i przekraczam 3tyś obr to wyskakuje mi kontrolka auta z kluczykiem i silnik traci moc i wiecej nie poleci, czasem jest tak że sama gaśnie i mogę leciec nawet 190 i nic sie nie dzieje. pod kompem wyskoczył błąd odnośnie uszczelnienia układu spalin czy jakoś tak i koega mechanik powiedział że to EGR i trzeba wyczyścić. I tutaj moje pytanie ponieważ jest to Astra H 1,7 cdti 2005r myślałem o zaślepieniu EGR ale czy ma to później jakiś wpływ na komputer? musze robic cos jeszcze z ustawieniami itp zeby mi sie dyskoteka na desce nie robiła? Czy to wogule dobry pomysł? pomoże silnikowi czy mu zaszkodzi? jak wyglada spalanie po takiej operacji? aktualnie mam 5,2 w cyklu mieszanym wiec wynik bardzo zadowalający. Czekam na odp :)
Krzysiek1992
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 20:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Kontrolka Auto z kluczem

Postprzez Patrykus » 5 paź 2018, o 19:51

Piszesz kolego nie wiadomo do końca o czym, w profilu masz 1.7 DTJ a w tekście piszesz że rok 2005 gdzie nie było DTJ, to zasadnicza różnica w przypadku zaślepienia EGR, kolejna sprawa to "jakiś błąd" do niczego nie prowadzi, konkretnie nr błędu trzeba podać a na koniec dodam że większość problemów z utratą mocy powyżej 3tyś obrotów wiąże się elektrozaworem podciśnienia, więc skoro chcesz konkretnej odpowiedzi to podaj właściwe dane, kody błędów itd... może wtedy otrzymasz pomoc.

Pozdr.
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka Auto z kluczem

Postprzez Krzysiek1992 » 6 paź 2018, o 04:32

No własnie tutaj jest problem taki że nie wiem dokładnie jaką serie silnika posiadam, pisałem o tym w dziale z przywitaniem. Kod błędu to ECN140061 (podczas pedałowania). Nie znam serii silnika i nie umiem jej znaleźć pod maska będę musiał przeczytac w karcie pojazdu, jednak w tym celu musze jechac do rodziców bo tam są szczegółowe dokumenty odnośnie auta. Moge jedynie przybliżyć że jest to silnik 1,7 cdti 74Kw rocznik 2005.
Krzysiek1992
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 20:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Kontrolka Auto z kluczem

Postprzez Patrykus » 6 paź 2018, o 06:27

Silnik 74 kW to DTH,
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Kontrolka Auto z kluczem

Postprzez Krzysiek1992 » 6 paź 2018, o 10:32

no to skoro juz mamy rozwiazany ten problem to czy jak zaślepie EGR to będą z tego tytułu problemy z komputerem? i jak to wpłynie na silnik?
Krzysiek1992
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 paź 2018, o 20:08
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.