Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Cykanie,pisk dochodzący z silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Cykanie,pisk dochodzący z silnika

Postprzez Radq6 » 11 paź 2018, o 11:22

Witam jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość
Wracając do tematu, chodzi o to ze auto wydaje dziwny dźwięk z pod maski tak jak na filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=Psa4udIvKpQ
https://www.youtube.com/watch?v=xSyaqXv_a5Q
auto od jakiegoś czasu strasznie ciężko odpalić muszę je kręcić dosyć długo żeby uruchomić silnik
po uruchomieniu auto puszcza klabe białego (szarego) dymu jest to tylko przy odpaleniu auta ( słychać chwilowy stuk w silniku po odpaleniu )
podczas dodawania gazu na jałowym biegu auto nie dymi wgl chodzi czysto lecz podczas jazdy czuje ubytek w mocy mojego silnika
( i od czasu do czasu kiedy czuje ze auto wolniej kreci w trasie to potrafi zadymić czasami jak dodam więcej gazu)
przy spokojnej jeździe miedzy 5-6 biegiem 2000-2200 obrotów zaczyna szarpać autem jak by coś odcinało dopływ paliwa gdy dodam więcej gazu szarpanie ustaje az do momentu kiedy spuszczę nogę z gazu i utrzymam obroty wymienione wyżej (lub gdy jadę pod górkę to tez potrafi szarpać ) szarpanie pojawia sie na rozgrzanym silniku po jakimś czasie
dodam tak ze Kolektor jest Nowy jeszcze się błyszczy pod maska EGR wymieniałem jakieś 2 lata temu ale był on czyszczony dla pewności
Świece są sprawne odnosząc się do problemu odpalania auta akumulator nie ma nawet roku jest nowy
2-masę robiłem jakieś 2 lata temu

Auto nie pokazuje błędów

Wybaczcie mam nadzieje ze nie namieszalem za duzo w opisie ale chciałem opisać każdy szczegół
Posiadam Opla Astre H 2005r. 1.9 cdTI ( 110kW - 150KM) (Z19DTH)
Radq6
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 10:22
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.