Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Postprzez Asteroida2233 » 18 paź 2018, o 15:05

Witam wszystkich, jestem nowy, więc w razie czego bądźcie wyrozumiali. Posiadam opla Astra h 1.7 cdti z17dth, skrzynia 5,
101KM, 207 tys km. Na codzień dojeżdżam tym autem do szkoły, ok. 25 KM w jedną stronę . Spalanie myślę że dobre, jeździmy w 5 osób - 5.8 l z klima .. od jakiegoś czasu usłyszałem po powrocie do domu gdy silnik jest już dość mocno rozgrzany że gdy lekko dogazuje i obroty spadną to słychać z pod maski takie brzęczenie.. Sprawdzałem metoda słuchową skąd się może to wydobywać, ale ten dźwięk jest trudny do zlokalizowania ...
Pomijając fakt że gwiżdże chyba turbina od 1400 obrotów i słychać takie pufanie gdy gwałtownie przyspiesze i uzyskam 3 tys obrotów i puszczę gaz to robi takie puff jakby powietrze strzeliło. Nie wiem czy to normalne. Auto ma moc i dość płynnie nabiera prędkości . Brzęczenie pojawia się tylko na gorącym silniku a "pufanie" i gwizd niezależnie od temp. silnika .
Gwizd to pewnie turbina ... egr czyszczony, przepustnica również ... nie bierze oleju . Jekko mokra rura kolektora ssącego przy turbo, węże całe .
Miał ktoś podobne brzęczenie po spadku obrotów ? jest to chwilowe .. trwa sekundę lub dwie po zejściu z obrotów.
Podpowiadajcie !
Asteroida2233
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Postprzez tombo77 » 26 paź 2018, o 17:25

Mam podobnie i nie wiem co to jest. A może tak powinno być?
https://youtu.be/5ZeH1sH3_PM
tombo77
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Postprzez Asteroida2233 » 29 paź 2018, o 22:53

Dokładnie coś takiego słychać .
Mam to zawsze po długiej jeździe ..
Nie mam pojęcia co może wydawać takie dźwięki ...
Jakieś łożysko ?
Teraz dodatkowo auto na zimnym silniku nierówno pracuje przez pierwsze kilka minut aż nabierze temperatury.. takie lekkie falowanie obrotów ale wskazówka nie rusza się ale to słychać .. i całe oświetlenie miga, mruga w ten rytm ...
Myślałem sobie że może jakieś łożysko alternatora ?
Jak myślicie ?
Asteroida2233
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Postprzez emteusz » 30 paź 2018, o 15:39

może sprzęgiełko alternatora?
Chętnie pomogę w doborze części :-)
emteusz
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 09:57

Re: Dziwny dźwięk silnika po spadku obrotów

Postprzez tombo77 » 30 paź 2018, o 19:40

U mnie dźwięk jest cały czas. Nie jest to alternator bo miałem wymieniany na inny.
tombo77
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.