Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra zgasla i nie odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra zgasla i nie odpala

Postprzez Krystian016 » 13 sty 2019, o 20:27

Witam serdecznie forumowiczów, wczoraj moja Astra 1.3 cdti niestety mnie zawiodła przy próbie odpalenia kontrolki jak i reszta działały ale nie reagowała na odpalenie po kilku próbach rozrosznik zaczął kręcić na po obrotu, świece świeciły się i gasly, aż wkoncu odpalila wyskoczyła insp4, wyjechałem na drogę samochód zgasł sam ale odpalił bez problemów, gdy chciałem ją odpalić dzisiaj działo się to samo dodam też że gdy ciepły to tego problemu nie ma wyjechałem na miasto przegazowalem 2 razy i za każdym razem zgasla, wracając do domu wyskoczyło auto z. Kluczykiem samochód max 3k obrotów i zgasł już na dobre z początku było to samo ale później rozrusznik kręcił ale nie odpalila w tym momencie nie ma reakcji a jedyne co to przekaźnik strzela, dodam również że tam gdzie jest komputer jest dużo wody i czyżby on zawinił?
Krystian016
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 sty 2019, o 20:18
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: Astra zgasla i nie odpala

Postprzez miklo80 » 16 sty 2019, o 04:27

Komunikat INSP4 świadczy o wodzie w filtrze paliwa. Kiedy miałeś wymieniany filtr albo spuszczaną wodę z obudowy? Komputer mógł zawinić jeżeli tam jest woda. Pozbądź się jej jak najszybciej. Pytanie skąd ona tam się wzięła. Na początku proponuje odczytać kody błędów. Po kodach łatwiej będzie zdiagnozować problem.Ostatnio miałem problem z odpaleniem swojej Astry. Winny był zawór EGR zablokowany w pozycji otwartej. Zaślepiłem go na głucho blaszką i auto odpaliło. U ciebie rozrusznik nie kręci bo akumulator masz już rozładowany. Doładuj go, zaślep EGR i próbuj odpalić.
miklo80
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 02:47
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.