Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez davidss » 17 sty 2019, o 15:52

Witam wszystkich!
Mam problem z moim samochodem otóż,samochód normalnie odpala,przyśpiesza,żadnych błędów nie pokazuje a gdy się rozgrzeje wydaje dziwny odgłos z okolic rozrządu.Dodam że na rozrządzie jest przejechane 24 tys. był wymieniany komplet,dziś po ściągnięciu paska celem obejrzenia rolki i napinacza wszytko jest ok pasek również był poprawnie zamontowany(nie był naprężony mocno),pompa wody również sprawna, cały osprzęt od paska wielorowkowego też ok. Już nie mam pomysłu o co chodzi. tutaj załączam link do filmu z tym problemem. https://www.youtube.com/watch?v=K9fGI6NAx70. Proszę o pomoc.
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez piotii » 23 sty 2019, o 20:33

zacznij od tego viewforum.php?f=11
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez davidss » 23 sty 2019, o 22:44

Już od tego zacząłem wcześniej.
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez davidss » 26 lut 2019, o 21:18

Tak jak myślałem niczego się nie dowiesz z tego forum tylko każdy swoje mądrości wypisuje...
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez piotii » 26 lut 2019, o 21:26

davidss napisał(a):Tak jak myślałem niczego się nie dowiesz z tego forum tylko każdy swoje mądrości wypisuje...

masz na myśli , to "ćwierkanie " ? takie dźwięki to normalne pasek wydaje takie odgłosy -- jak masz prawie nowy rozrząd
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez davidss » 27 lut 2019, o 18:22

Ok nie chcę tu wygłaszać że wiem najlepiej ale ja bym nie powiedział że to jest ćwierkanie bardziej takie huczenie niejednostajne, może to dziwnie zabrzmiało ale tak mi się wydaje a rozrząd ma dokładnie 25 tys teraz i dopiero teraz by się tak pasek "rozhuczał"?
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez piotii » 28 lut 2019, o 20:10

davidss napisał(a):Ok nie chcę tu wygłaszać że wiem najlepiej ale ja bym nie powiedział że to jest ćwierkanie bardziej takie huczenie niejednostajne, może to dziwnie zabrzmiało ale tak mi się wydaje a rozrząd ma dokładnie 25 tys teraz i dopiero teraz by się tak pasek "rozhuczał"?

Zobacz pasek klinowy , na filmie widać jak w jednym miejscu ma inny " kolor " odcień jest " jaśniejszy " może pasek się sypie może rolka napinająca - prowadząca
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dziwna praca silnika po rozgrzaniu

Postprzez davidss » 1 mar 2019, o 22:33

Odpalałem samochód na samym rozrządzie i to samo,też wcześnie obstawiałem rolkę lub pompę wody.
davidss
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 sty 2019, o 13:36
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.