Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Luz cięgna na wybieraku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Luz cięgna na wybieraku

Postprzez snoul » 10 lut 2019, o 15:37

Witajcie, czy zna ktoś sposób na pozbycie się problemu wyrobionych tulei cięgien? Wymiana linki na chwilę obecną odpada. Poniżej film.

https://vimeo.com/316331681
Avatar użytkownika
snoul
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 21:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Luz cięgna na wybieraku

Postprzez PiotrWłocławek » 3 mar 2019, o 23:01

Na allegro ostatnio widziałem nowe po 130zł(zamienniki), a ja głupi kupiłem używane po 80zł. Regenerację można zrobić, jest jakiś zakład ale to nieopłacalne gadali. Jak Ci haczy jakiś bieg przy wbijaniu to może być wina skrzyni niestety :/. Mi haczy dwójka i te używane lepsze linki wymienię jak będzie cieplej ale nie spodziewam się pozytywnej zmiany:).

pozdrawiam
PiotrWłocławek
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Luz cięgna na wybieraku

Postprzez snoul » 4 mar 2019, o 11:44

Parę dni temu w wolnej chwili zrobiłem taka próbę. W środku są takie gumy. Udało mi się je wyciągnąć, a w pozostałą dużą przestrzeń wpuściłem kleju do szyb ( jest dość twardy). Wszystko ładnie związało, ale nie rozwiązało problemu. Biegi jak wchodziły, tak wchodzą. Jest tylko gorzej z dźwignią biegów, bo lewarek rusza się przy odejmowaniu gazu ( wcześniej tego nie było ). Chyba znowu skrzynia mówi papa, bo była już w regeneracji. Poza tym znowu mam jakieś luzy i wibracje jak kiedyś przy przyśpieszaniu na wysłużonej skrzyni.
Avatar użytkownika
snoul
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 21:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.