Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z13DTH - Problem z odpalaniem/mocą na niskich obrotach

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Z13DTH - Problem z odpalaniem/mocą na niskich obrotach

Postprzez matee » 22 lut 2019, o 19:51

Witam!
Jestem nowy na forum i niestety mój drugi post będzie "z problemem".

Moja Astra z oryginalnym przebiegiem 170k ma męczące mnie problemy.. :(
1)
Po odpaleniu rano, silnik kopci na biało, przebiera w obrotach, pracuje nierówno, nie chętnie reaguje na gaz.
Sprawdzone świece, przekaźnik świec - jest ok. Wtryskiwacze sprawdzone tylko na przelewach, wg. mechanika jest ok. Podkładki pod wtryskami wymienione.
Auto pochodzi na wolnych około minutki i jest ok. Błędów w kompie brak. Świeca jedna była wypalona, została wymieniona. Reszta 0,9-1,2 Ohm. Z samym odpaleniem problemów nie ma.
Logi statyczne z rannego odpalania powiedzą coś więcej? Wykonam je op-comem?
Wyciągać wtryski i sprawdzać je na maszynach?

2) Od dwóch dni autem jeździć się po prostu nie da. Wyświetliło autko z kluczykiem, turbo wstaje przy 3k obrotów. Do 3k nie ma siły jechać.
Sprawdziłem błędy:
P0704-06 - Nieprawidłowe działanie obwodu wejścia włącznika pedału sprzęgła
P0180-05 - Za mocne wejście obwodu sensora temperatury paliwa
P0243-11 Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie dodatnie
Wyczyściłem boost sensor, wymieniłem filtr paliwa. Przejechałem się kawałek, żadnego błędu nie ma, ale poprawy też nie.
Ciśnienie na listwe paliwowej jest bliźniacze z obliczonym z komputera, przynajmniej na postoju.
Do EGR nie zaglądałem - to już czas?
Znajdę w z13dth odpowiednik vagowskiego n75 sterujący turbiną?

3) Zaczyna być słychać sprzęgło/dwumasę. Z13DTH ma bliźniacze sprzęgło z Z13DTJ i innymi?
Jakieś opinie na temat sztywnego koła?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Myślę, że dosyć jasno przedstawiłem sytuacje - nie lubię pisać poematów, wolę fakty ;)

Pozdrawiam!
matee
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lut 2019, o 19:29
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.