Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wysokie spalanie i śmierdzi dieslem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Wysokie spalanie i śmierdzi dieslem

Postprzez Rafalur » 13 kwi 2019, o 21:57

Witam, mam problem z moją Astra. Mam silnik 1.9cdti 100km wyposażona w DPF od początku jak ja kupiłem zawsze z pierwszego odpalenia z rana dymi na biało przy następnych odpaleniach już nie kopci ale śmierdzi strasznie dieslem czuć nawet w samochodzie. Na postoju jest też wysokie spalanie postojowe od 0.9 do 1.0l/h gdy jadę na luzie spalanie wzrasta to ponad 10. DPF wyapala się co 270km. Mechanik zalecił mi wymianę DPF bo stwierdził że albo jest przewiercony albo go niema to to wysokie spalanie jest spowodowane tym że załączona jest cały czas funkcja wypalania .
Moje pytanie czy to słuszna diagnoza. Warsztat zrobił pełną diagnostykę auta sprawdzone wszystkie parametry lista na 4 kartki i stwierdzili że auto pod tym kątem jest bardzo dobrze utrzymane
Rafalur
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 kwi 2019, o 21:45
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Wysokie spalanie i śmierdzi dieslem

Postprzez Junak2000 » 14 kwi 2019, o 20:01

Witaj .Miałem ten sam problem w Astra H 1.9 CDTI 100km , ale się skończył z wycięciem ... DPFu .
Auto frunie ,mało pali , nie przybywa oleju w silniku , i ma moc , itd idt . Chłopie szukaj jakichś dobrych fachowców od tych spraw bo zajeździsz silnik , a czyszczenie starego dpfu mija się z celem . To czysty wymysł ecoterrorystów by nas z kasy wytrzepać . Nie stać nas na fury z salonu jak niemiaszków - 150 tys km i do Polen !!
A co do tego spalania na postoju 0.9-1.0 to prawidłowo . Gdy na luzie jedziesz auto głupieje przy zapchanym dpfe i tak ci wskazuje jak było u mnie . Gdy auto stoi i pomazuje 5 i więcej wypala się DPF i wiadomo co trza zrobić przegonić auto . Wytniesz i dobry program i to wszystko bedzie tylko złym snem .
Junak2000
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 kwi 2019, o 19:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.