Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problemy z odpalaniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Problemy z odpalaniem

Postprzez rafaellos123 » 16 lut 2020, o 11:20

Witam wsytskich.
Przeszperalem cały internet fora itd i nadal mam dylemat.
Posiadam opel Astra h 1.9 120km kombi i od jakiegoś dłuższego czasu mam problem z odpalanie samochodu. Niezależnie czy jest 15 stopni na plusie czy na minusie zawsze jest ten sam problem. Samochód kręci odpala z 5 8 sekund. Ale uwaga tylko na zimnym silniku. Jak silnik jest nagrany nie ma najmniejszego problemu. Rzeczy jakie ostatnio wymieniłem to komplet świec żarowych, przekaźnik świec żarowych, przeczyscilem egr, wymieniłem wtryski. Postanowiłem sprawdzić zwykła metoda kabelkowa czy wgl dochodzi prąd do świec żarowych (powinno zaswiecic się chociaż na 2-3 sekundy nie pali się nawet na sekundę. Błędu które wyskakują metoda gaz hamulec to :
ECN033528
ECN42505
ECN42A52
ECN112561 może są one powiązane z tym?
Sprawdzałem te błędy na naszej stronie na forum ale nadal nie wiem i tak co konkretnego wymienić.
Proszę o pomoc
rafaellos123
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sty 2020, o 15:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: Problemy z odpalaniem

Postprzez Patrykus » 16 lut 2020, o 14:20

podłącz to pod kompa bo błędy mają dużo znaczeń, do sprawdzenia czujnik temp, przepustnica, pedał gazu itd. tj razem powiązane, oprócz tego coś z przepływką, trzeba zrobić solidną diagnostykę i sprawdzić parametry tego co wymieniłem, błędu z podgrzewania świec nie widzę , więc zależy w jakich okolicznościach to sprawdzałeś, temp. zewnętrzna, ciepły - zimny silnik, poza tym jak wspomniałem o czujniku temp. zewnętrznej , jego uszkodzenie może nie sterować podgrzewaniem świec, zależy co pokaże na kompie, bo może być tak że widzi temp. sporo na plusie
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.