Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie odpala na gorącym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Danieloo » 2 sie 2018, o 21:42

Mam problem jak opisane wyżej. Nie da rady odpalić gorącego silnika po kilkudziesięciu kilometrach. Żeby odpalić trzeba czekać min 40min. Komputer zdiagnozował, że to czujnik położenia wału korbowego. Czujnik wymieniony na Bosh, a silnik nadal nie pali, z tym, że teraz komputer nie pokazuje żadnego błędu. Jeden z mechaników powiedział mi, że do mojego silnika 1.7cdti 101KM powinien być czujnik nie Bosh, a produkcji Denso. Czy to możliwe? Nie chcę kupować czujników i sprawdzać po kolei bo to dość kosztowna zabawa. Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Danieloo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 17:22
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez krzysiekkce » 3 sie 2018, o 08:37

Witam, dołączam się do tematu bo ten sam mam problem. W trasie na gorącym silniku i w tegoroczne upały po wyłączeniu silnik albo robi tylko pyk i koniec po przekręceniu silnika albo delikatnie zakręci. Po 15 min przerwie daje radę. Bywa tak, że nie zapala a jak spróbuję 2 i 3 raz to chwyci i zapali. Ewidentnie związane to jest z temperaturą bo na zimnym silniku problemu nie ma. Silnik 1.3 CDTI!
krzysiekkce
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:49
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.