Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie odpala na gorącym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Dziopski » 23 lip 2013, o 10:50

Silnik 1.7 100KM. 2006r.Nawet przy dużych mrozach pali pięknie.Jak trochę pojeżdżę odpala z dużym oporem. Teraz latem po bardziej intensywnej jeżdzie w trasie w czasie przerwy na parkingu lub podczas tankowania boję się go gasić bo nie chce odpalić. Dopiero po b. długim kręceniu zaskoczy.Poza tym w.jest w normie:spalane,moc.Ciekawe że nie jest to zależne od temp.cieczy na wyświetlaczu (zwykle ok. 90 st.)tylko jakby od temp w ogóle pod maską. Wszędzie czytam i od różnych słyszę o wielu możliwych przyczynach.Nie wypedałowałem żadnego błędu. Jeden z mechaników kazał dostarczyć sobie sterownik pompy coś nie mam przekonania,inny wspomniał o uszczelnieniu pompy....
Jeśli ktoś z Was przerabiał ten konkretny przypadek proszę o podpowiedż !
Dziopski
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez poiuyt34 » 25 lip 2013, o 22:48

witam spotkałem się z tym problemem w autach grupy vag tam chodzi o dawkę rozruchowa a konkretnie jej korekcje ze względu na przebieg auta
poiuyt34
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lip 2013, o 20:46

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Dziopski » 26 lip 2013, o 00:44

A co to jest grupa vag, czy taka astra się do niej zalicza? Słyszałem już od jednego mechanika o zwiększeniu dawki rozruchowej tylko nie wiem czy w tym silniku(Z17dth) jest to wykonalne,czy to się wiąże z demontażem jakichś części,czy może tylko tylko przez komputer i najważniejsze kto to może zrobić ? Dużo pytam, ale jeżdżę tak od roku i nie spotkałem jeszcze fachowca znającego temat.Większość mówi o pompa się sypie. Tak wymienię pompę za parę tysięcy albo zregeneruję a to nic nie da.Bardziej już liczę na diagnozę forumowiczów i z góry dziękuję za podpowiedzi !
Dziopski
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Tom Hagen » 26 lip 2013, o 09:06

VAG czyli Volkswagen AG, do której zaliczają się Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche, Seat, Skoda i Volkswagen.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez radint » 26 lip 2013, o 09:15

Ostatnio kupowałem z bratem Corsę C dla niego z tym motorem, ma też takie problemy jak piszesz, na ciepłym kiepsko pali, wkręca się na 500 obr. i zazwyczaj gaśnie za drugim razem pali od strzała. Na zimny też perfekcyjnie odpala. Również próbuję zdiagnozować przyczynę. Znajomi którzy siedzą w oplu podpowiedzieli, że winą może być sterownik silnika, jeśli w twoim przypadku jest tuż nad nim, w Corsie owszem. Bardzo mocno się nagrzewa i przez to fiksuje tylko na ciepłym. Choć tam już jest jakiś miks z czujnikiem temperatury, ma zamontowaną dodatkową puszkę i bez niej wskazuje zawsze 0-3 stopnie (temp cieczy) z puszką po chwili (po rozruchu) niby prawidłową. Jeśli masz kogoś z komputerem sprawdź wszystkie parametry silnika podczas pracy, temperaturę, dawkę itp. może coś uda się wywnioskować. Na innym forum wyczytałem, że takie objawy daje uszkodzony czujnik położenia wału korbowego i niby się sprawdzało, choć osobiście wolałbym zrobić podmiankę od kogoś i to sprawdzić, niż wywalać na ślepo kilka stówek. Jeśli coś wymyślę, dam znać. Pozdrawiam i powodzenia!
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Dziopski » 1 wrz 2013, o 17:03

Dzięki Radint! Niestety nie znalazłem jeszcze mechanika który by zajarzył w czym rzecz. Ostatnio przejechałem całą Polskę wszystko grało ,bo bałem się gasić silnik , raz się zapomniałem i już nie odpalał.Dopiero po godzinie po długim kręceniu załapał. Na krótszych odcinkach odpala choć z ociąganiem. Wypedałowałem 2 błędy tj. 161600 i 161450 oba związane z imobilizerem czyli problem z transponderem,mam to od dawna i wtedy po zapaleniu kontrolki z kluczykiem wcale nie kręci i to jest logiczne. Najlepiej gdy jest zupełnie zimny a wręcz pali od strzała w czasie mrozów.
Dziopski
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez Dziopski » 19 wrz 2013, o 17:58

A może to zawór EGR nawala po nagrzaniu . Nie wiem za co jest odpowiedzialny
Dziopski
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:10
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez radint » 19 wrz 2013, o 18:32

Jak dla mnie nie jest to możliwe, bo on tylko domieszkuje spaliny do obiegu zasysania powietrza, nie miałby wpływu na odpalanie:)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez remis » 9 paź 2013, o 12:42

Witam mam podobnie tylko że moja astra również gaśnie jak się rozgrzeje i nie chce odpalic dopóki nie przestygnie min. około 15-20 minut. Na opkomie i ręcznie pokazuje błąd ecn nr 033519 czyli błąd czujnika położenia wału kołowego. Czujnik i przewody oczyszczone i wizualnie sprawdzone są OK a poprawy nie widać. Zamówiłam nowy czujnik (ok 140 zł boscha) zobaczymy jaki będzie efekt po wymianie.
remis
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:22
Lokalizacja: Syców
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez remis » 15 paź 2013, o 15:24

Więc u mnie to był czujnik położenia wału kołowego, "niestety" ten z wyprowadzonym kabelkiem więc nie za 140 ale za 216 zł. i nie boscha. Po wymianie hula bez problemów.
remis
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:22
Lokalizacja: Syców
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.