Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie odpala na gorącym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 25 lip 2014, o 20:54

Witam, mam podobny problem. Jezdze moją Astrą regularnie codziennie. Zazwyczaj pali bez problemu,ale od jakiegoś czasu zaczeło się coś dziać. Średnio co 2-3dni na zimnym silniku odpala bez problemu, przejadę kilka km. wysiądę, za chwilę wracam i pozostaje tylko kręcenie bo nie chce "zaskoczyć". Ratuje się tym że odłączam akumulator (nie wiem czy to coś daje,czy to tylko zbieg okoliczności :) ) na ok. 10 minut i po tym fakcie znowu odpala bez problemu. Jeśli ktoś ma pomysł co może być przyczyną proszę o pomoc.
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 26 sie 2014, o 09:46

Wydaje mi się że problem tkwi w jakimś czujniku temperatury bo zauważyłem już że bez odłączania akumulatora odpali,ale tylko gdy postoi kilkanaście minut. Czy ktoś ma może pomysł jakiego elementu może to być wina i gdzie go znależć????
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez sparspar » 26 sie 2014, o 15:34

Podstawa to sprawdz czy akumulator masz dobry? sprawdzałes jego napiecie? na zimnym silniku? i po przejazdzce
pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 1 wrz 2014, o 12:33

Jesli chodzi o aku to napięcie jest takie samo w obu przypadkach więc to nie jego wina.
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez tuszok » 3 wrz 2014, o 08:37

sparspar napisał(a):Podstawa to sprawdz czy akumulator masz dobry? sprawdzałes jego napiecie? na zimnym silniku? i po przejazdzce
pozdrawiam


Albo ja czegoś nie wiem albo nie rozumiem :roll:
Co ma temperatura silnika do sprawdzenia stanu akumulatora?
Mnie uczyli, że sprawdza się napięcie w stanie spoczynku i pod obciążeniem.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez radint » 3 wrz 2014, o 10:28

Jak na moje to bardzo podobne objawy daje uszkodzony czujnik położenia wału. Czyli ma problemy z zapalaniem na rozgrzanym silniku. Co ma akumulator do kręcenia w sensie jeśli pali na zimnym to jak przez akumulator miałby nie palić na ciepłym :P

Trochę się powtarzam widzę ;) co do wyjaśnienia sytuacji z Corsą, winowajcą problemów z odpalaniem okazał się rozrusznik :), auto pali teraz bardzo dobrze, choć na ciepłym trzeba mimo wszystko delikatnie dłużej pokręcić takża nadal coś tam siedzi. A co do temperatury, ta magiczna puszka miała za zadanie zwiększyć dawkę rozruchową - przy odpalaniu pokazwyało temp -3 cieczy czyli komputer podawał większą dawkę, to o czym pisaliście na początku. Puszkę wywaliłem efekt jest taki, że auto pali znów lepiej. Także wciskanie kitu ze zwiększeniem dawki przy ciepłym silniku to przesada.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez sparspar » 3 wrz 2014, o 14:27

Do pana tuszoka: faktycznie nie dopisałem do słowa napiecie -"ładowanie" :)
Do pana radinta : Czestą przyczyna nie odpalania na gorącym jest kiepski akumulator, co w tym takiego dziwnego.A dalej to może być rozrusznik, brak paliwa :), itd.

ps. czesto odpowiadam z telefonu komórkowego i stąd wynikają te moje mało wyjaśniające treści zdań- odpowiedzi
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 3 wrz 2014, o 17:38

Zauważyłem teraz że w sytuacji gdy problem sie powtarza to podczas kręcenia palą się kontrolki z akumulatorem i olejem (w momencie gdy powinny dawno zgasnąć), a jesli już odpali to momentalnie gasną. Stan oleju jest OK, ładowanie również, więc nie wiem czy to nie po prostu jakaś wada elektryki...
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 3 wrz 2014, o 17:40

Byłbym również wdzięczny jesli ktos mialby jakis kontakt do zaufanego,sprawdzonego elektryka specjalizującego się w Oplach z Łodzi bądż okolic.
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala na gorącym silniku

Postprzez paco1908 » 3 wrz 2014, o 17:58

Sory za post pod postem,ale teraz skumałem że napisałem lipę wcześniej, :) dopiero zczaiłem że przecież te kontrolki nie powinny gasnąć do startu silnika. :oops:
paco1908
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 13:51
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.