Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Olej do silnika 1.7 cdti 100km

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Olej do silnika 1.7 cdti 100km

Postprzez dppler » 9 mar 2020, o 21:02

Witam.
Mam mały dylemat, Pan w sklepie polecił mi kupić olej Castrol 10W 40. Odradzał wlewanie GM 5W 30. Jak to powiedział "Te oleje to syf" Nie mam pojęcia jaki olej wcześniej był wlany, przebieg jaki jest na liczniku to 187 tyś, a realny myślę że około 350-400 tyś. Doradźcie mi proszę, jaki olej będzie dla tego silnika odpowiedni ? Przejrzałem inne tematy ale zdania tam są podzielone i nie mogę znaleźć odpowiedniego argumentu dlaczego taki olej a nie inny. Pozdrawiam.
dppler
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lut 2020, o 17:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Olej do silnika 1.7 cdti 100km

Postprzez topiq » 10 mar 2020, o 08:00

Zmień sklep. Lej taki jak producent przewidział. Może niekoniecznie GM, chociaż oryginał z pewnego źródła sobie chwalą, to ja używam Valvoline SynthPower 5W40 i olej czyściutki, pobór niewielki. Zimy teraz mamy byle jakie to i 5W30 można lać taki jak producent podaje w normą Dexos2. Masz DPF u siebie? najlepiej wejdź sobie na producenta oleju i w katalogu dobierz pod silnik. Kilku renomowanych producentów przewija się w tematach. Odradzam marketowe Mobile, Orleny czy Castrole.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.