Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne coś po wymianie oleju w skrzyni Opel Astra H III

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwne coś po wymianie oleju w skrzyni Opel Astra H III

Postprzez Norbik » 27 sie 2020, o 19:11

Witam,

Napotkałem pewien problem. Niestety jak to ja, chciałbym się dowiedzieć w miarę o co chodzi, mechanika dopiero w piatek bede mógł odwiedzić.
W dniu wczorajszym byłem na wymianie oleju silnikowego, także w skrzyni biegów. Razem z filtrami. A dodam, że to automat ;p
I niestety po kilku minutkach jazdy zaczelo sie dziwne coś dziać. Bieg nie chciał skoczyć z 4 na 5. Obroty wzrastały jak nienormalne po wciśnięciu gazu, ale samochod na 60km/h sie zatrzymał i szybciej nie jechał.
Zauważyłem także, że jak zaczynam się powoli rozpędzać to szarpie przy zmianie biegów.
Na początku wyświetlała się ikonka samochodu z kluczem, wg instrukcji problem z elektroniką albo skrzynia biegów. Tylko tyle sie dowiedziałem. Odłączyłem akumulator, po kilku minutach podłączyłem ponownie. Ikonka juz nie świeci, ale problem pozostał.
Sprobuje dodać takze filmik żeby bylo bardziej pokazane o co mi chodzi.

Ktoś może mi naświetlić sytuację o co może chodzić czy muszę czekać do piątku i myśląc co wymysli mechanik.

Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZUoGbmrelx0

Wyczytałem w necie kombinację hamulec - gaz - zapłon. Wyświetliło mi się "ECN 170000". Coś takiego :/
Wymiana oleju była statyczna - 4l oleju wylał i wpuścił następne 4l świeżego

Pozdrawiam Serdecznie!
Norbik
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sie 2020, o 19:05


Re: Dziwne coś po wymianie oleju w skrzyni Opel Astra H III

Postprzez tenanga » 15 lis 2020, o 19:38

Cześć.
Wyjaśniło się coś z tą skrzynią?
I pytanie dodatkowe: masz 5-cio biegową?
Nie wiedziałem, że są takie modele, bo moja tylko do czterech odlicza...
tenanga
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 gru 2018, o 21:07
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.