Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wypalanie/Regeneracja DPF

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez Czok0 » 22 wrz 2020, o 23:54

Regeneracja DPF:
Regeneracja następuję gdy nasycenie filtra zbliża się do ok 80-90%.
Może nastąpić przy mniejszym stopniu zapełnienia na trasie
W silnikach 1.7 cdti w trybie miejskim wypalanie następuję co około 300km
W silniku 1.9 cdti w trybie miejskim wypalanie co około 800 km
Obrazek
Obrazek
Regeneracja może się rozpocząć gdy:
-przyciśniecie samochód a filtr już jest w jakimś stopni zapchany i zbliża się regeneracja
-przekroczy 90% ( regeneracja będzie się odpalać dopóki nie zostanie wykonana)


Prędkość wymagana do regeneracji:
- min 50km/h 3 bieg 2000 obrotów ( płaski teren lub pod górkę) wypala do 30%
-autostradowa prędkość 140km/h 5 bieg ( regeneracja osiąga 100% ale trwa dalej dopóki nie zdejmiecie nogi z gazu i można zejść niżej niż 30%)
- wymagana temperatura po prawo ok 600* C ( patrz zdjęcie)
Obrazek
-* Nie zawsze odpala się na rozgrzanym silniku
-Proces trwa do momentu osiągnięcia 100% Regeneracji ( ok 7-10km)

Do kontroli wypaleń używam LWPM Comfort Module, który mnie informuje za pomocą sygnału dźwiękowego oraz wyświetlenia informacji na wyświetlaczu.


https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=840269
https://files.lwpm.eu/LWPMComfortModule ... bslugi.pdf

Samochód: 1.7 A17DTJ 240tyś przebiegu ( 10 tysięcy temu robione czyszczenie DPF-u)

Mam nadzieję , że komuś przyda się moje prawie dwuletnie doświadczenie, gdyż czasami już wybierałem numer, żeby usunąć nasz kochany filtr przez to w jakich momentach i jak często się odpalał , często nawet nie wiedziałem o tym :D
Czok0
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2020, o 18:06
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez Patrykus » 23 wrz 2020, o 10:07

bardzo ładny opis, wiele razy wypalał mi się na postoju przed wjazdem do garażu, zejście poniżej 30% zależy od stopnia nieodwracalnego zapchania filtra, po zakupie AH miałem min. 22-24% , po kilku latach bieda było zejść na 26% ale schodziło, radziłem sobie bez modułu LWPM z aplikacją na androida, dodam jeszcze ze niedługo pojawi się na rynku legalny interfejs BT z funkcjami opcoma wraz z pełnym podglądem DPF
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez topiq » 23 wrz 2020, o 11:25

@Patrykus można coś więcej na temat tego interfejsu? Choćby na PW, bo póki co używam różnych, ale to wszystko drewniane protezy z ograniczoną funkcjonalnością.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez Patrykus » 23 wrz 2020, o 12:32

dam Ci znać za jakiś czas jak go dostane do testów, interfejs ma wejść do sprzedaży za miesiąc, także trzeba poczekać
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez Czok0 » 24 wrz 2020, o 01:38

Patrykus napisał(a):bardzo ładny opis, wiele razy wypalał mi się na postoju przed wjazdem do garażu, zejście poniżej 30% zależy od stopnia nieodwracalnego zapchania filtra, po zakupie AH miałem min. 22-24% , po kilku latach bieda było zejść na 26% ale schodziło, radziłem sobie bez modułu LWPM z aplikacją na androida, dodam jeszcze ze niedługo pojawi się na rynku legalny interfejs BT z funkcjami opcoma wraz z pełnym podglądem DPF


Dziekuje, probowalem korzystać z tej aplikacji na androida ale niestety bodajże tylko silniki 1.9cdti obsługiwała , a ten mój to tylko w Astrze J bo jakieś inne pidy były ... Strasznie długo z tym walczyłem.

Ogólnie nie ma na ten temat jakoś dużo informacji , a taki pobieżny opis nie jednemu mam nadzieję pomoże.
Tak samo gdzieś czytałem , że tylko na trasie się da wypalić.. Kompletna bzdura, wypalił mi się w centrum Katowic ( oczywiście bez korków godzinka 22:30 :D)

No To oczekujemy interfejsu
Czok0
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2020, o 18:06
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wypalanie/Regeneracja DPF

Postprzez Patrykus » 24 wrz 2020, o 07:26

aplikacje na androida są dwie DPFinfo do 1,9 i OPL DPF Monitor Lite który działa z silnikami 1.7 DTJ/DTR, problem jest w odpowiednim elm 327 BT, nie z każdym chce współpracować, u mnie chodziło z Icar 3,
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.