Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Usunięcie środkowego tłumika i kalatizatora Z19DTH + chip

Usunięcie środkowego tłumika i kalatizatora Z19DTH + chip

Postprzez Optimex » 14 sty 2014, o 16:34

Witam. Posiadam Astrę H z silnikiem Z19DTH + chip, auto legitymuje się mocą 180 KM. Wrzuciłem wkład Simota i delikatnie przerobiłem seryjną puchę (usunięcie wewnętrznych rurek) bo zwykły papierzak ma tragiczną przepustowość powietrza i słynną zaślepkę EGR. Auto śmiga znakomicie (seryjnie bez DPF), jednak przychodzi mi na myśl jeszcze mała przeróbka układu wydechowego a mianowicie usunięcie środkowego katalizatora oraz tłumika i zastąpienie ich prostymi rurami. Zostanie tylko kat za turbiną oraz końcowy tłumik. Jak wiadomo katalizator przy turbo jest metalowy a drugi ceramiczny i czy po jego usunięciu nie będzie czuć smrodu spalin, występować wzmożone dymienie? Czy po usunięciu tłumika nie będzie głośniej oraz czy mogę się spodziewać chociażby delikatnej poprawy dynamiki auta? Zależy mi na seryjnej pracy układu wydechowego pod względem akustycznym. Operacja jest bardzo prosta więc jeśli tylko istnieją plusy takiej modyfikacji to zabieram się do pracy :-)
Optimex
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 16:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.