Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Tempomat - instalacja

Tempomat - instalacja

Postprzez kelobb » 23 sie 2013, o 20:57

Witam, chcialbym potwierdzic instalacje bezproblemowa tempomatu w Astrach.

W skrocie podsumuje moje boje z materia :-)
Potrzebujemy:
1. Sprawdzic czy mamy czujnik pracy sprzegla - latarka badz reka przed dzwignie sprzegla i wyczuwamy "pstryczek". Jak nie to sprawa pewnie sie troszke komplikuje i trzeba poczytac jak kupic i zamontowac - jest w sieci.
2. Manetka Astra/Zafira III z tempomatem - tu klaniaja sie portale aukcyjne
3. Oprogramowanie aktywacyjne Tech2/Opcom.

W zasadzie to podczas demontazu starej i montazu nowej najwiekszym problemem jest pozyskanie dlugiego kawalka drutu (energetyczny 1,5 lub 2,5 moze), ktory ma wejsc od dolu pod manetke w kanalik (mozna podejrzec na manetce) i odblokowac zatrzask.
Zdjecie kolnierza i zalozenie to 3 sekundy, zalozenie manetki z tempomatem to tez ulamki sekund (klikniecie potwierdza doba robote).
Istnieje szansa ze wasza astra nie ma okablowania do manetki tempomatowej, ale jest to bardzo malo prawdopodobne.

Pozostaje aktywacja tempomatu w 3 miejscach, CIM, IPC, ENGINE-ECU (konfiguracja wariantow).
I przetestowac trzeba czy pali sie lampka podczas jazdy (pow. 30 km/h i nacisnieciu raz pedału hamulca).

Pozdrawiam serdecznie i milego odpoczynku podczas jazdy na gazie.
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Tempomat - instalacja

Postprzez raczek » 24 paź 2013, o 08:43

wlasnie mam zamiar wmontować sobie tempomat. dzięki za ten temat przy da się
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: Tempomat - instalacja

Postprzez czassi » 25 lis 2013, o 08:30

Mnie się już przydał. Wielkie dzieki.
czassi
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 08:14
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Tempomat - instalacja

Postprzez slanes » 13 lip 2014, o 12:40

Witam, też zastanawiałem się na dołożeniem tempomatu, lecz po sprawdzeniu nie mam czujnika sprzęgła, wiem że można go z łatwością dokupić i zamontować, ale nigdzie nie znalazłem kostki z przewodami, (podobno nie wszystkie wersje mają przygotowane, Astra H 2006), czy jest możliwość dołożenia instalacji tempomatu i podpięcia do komputera?,
slanes
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 maja 2013, o 07:03
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Tempomat - instalacja

Postprzez Razbertys » 1 paź 2015, o 07:56

No tak mniej wiecej wygląda instalacja tempomatu w astrze miałem do czynienia z tym kilkakrotnie no ci co chcą mogą sobie montować ja tam nie przepadam.
Razbertys
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 paź 2015, o 07:54
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.