Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sezonówki czy całoroczne?

Moderator: piotii

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez toldik » 25 lis 2016, o 19:51

Hej,

Ja mogę zabrać głos, jeżdżę od roku na CrossClimatach Michelin i raczej nie tęsknię za oponami zima/lato.
Fakt, że nie eksploatuję ich w górach tylko w większości w mieście ok. 75% przebiegu. nie jeżdżę agresywnie raczej normalnie a roczny przebieg u mnie nie przekracza 15tys. km.
W lato dla mnie ta opona zachowuje się jak letnia jest cicha, bardzo dobrze odprowadza wodę w deszczowe dni, hamowanie także nie mam nic do zarzucenia zarówno na sucho jak i mokro.
W zimę miałem okazję jechać po śniegu może ze 3-4 razy do tej pory, nie miałem problemu z trakcją, to samo z hamowaniem. Jeździłem po dużym zaśnieżonym parkingu w ramach testu i naprawdę byłem pod wrażeniem że trzeba się postarać żeby samochód wyprowadzić z równowagi.
Jestem świadomy, że typowa dobra zimówka będzie miała przewagę na śniegu lub tym bardziej na lodzie, ale dla mnie to co ta opona oferuje jest wystarczające.

Pod koniec 2015 roku kupiłem je jeszcze w dość znośnej cenie, zanim się zaczął bum na te opony, teraz widzę że 1 szt jest o ok. 100zł droższa niż przed rokiem w rozmiarze 205/55/R16.
Po roku eksploatacji (ok. 12tys. km) mierzyłem grubość bieżnika miernikiem i zużycie było minimalne poniżej 1mm

A tu ostatni test całorocznych Auto Świata z 2016r. (205/55R16):
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... ode/enc349

Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez hoodzix » 25 lis 2016, o 21:56

jeśli dobrze pamiętam, to crossclimate nie była w gazetach opisywana jako całoroczna, bo większości kierowców źle się kojarzy. Tylko, że można na niej jeździć cały rok ;) Sądzę, że trzeba wybrać opony do swoich potrzeb, pewnie w Norwegii śmieją się z naszych zimowych, bo mają kolcowane :)
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez toldik » 26 lis 2016, o 09:33

Tak nazwali ją: Opona letnia posiadająca jednocześnie homologację zimową 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake), opona homologowana do użytku w warunkach zimowych.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez Ruddow » 2 sty 2017, o 09:11

Ja tam wolę zdecydowanie opony sezonowe , takie całoroczne wg mnie to nie są takie za pewne, lepiej mieć na każdy sezon inny komplet.
_____________
wypożyczalnia samochodów katowice lotnisko
Ruddow
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 sty 2017, o 09:07
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez Drukaar » 17 sty 2017, o 09:13

ja ostatnio zakupiłem opony sezonowe , dwa komplety zakupiłem od dębicy i wszystko śmiga jak trzeba :)
___________
samochody pożarnicze
Drukaar
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 09:09
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez BaflrktiosS » 19 sty 2017, o 12:36

Ja jeździłem na całoroczonych i zimą sobie nie radzi powiewam wam że wolę jednak sezonówki teraz pierwsza zima na zimówkach i zdecydowanie lepiej auto się zbiera
BaflrktiosS
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sty 2017, o 12:28
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez hoodzix » 19 sty 2017, o 22:09

a na jakich jeździłeś?
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez Perykles » 9 lut 2017, o 03:48

Gdyby nie zimówki to po miesiącu od kupna skasowałbym auto. Zmieniłem dzień wcześniej, wracałem do domu boczną drogą wzdłuż A4 (ograniczenie 90) zgodnie z przepisami. Cały dzień było lekko na plusie, a wieczorem spadło do -1,5st. Zobaczyłem tylko przede mną w oddali ktoś mignął awaryjnymi, więc zacząłem zwalniać i poczułem jak mi auto płynie. Wcisnąłem mocniej hamulec i zobaczyłem przede mną korek na prawym pasie. Wdepnąłem do podłogi z zamiarem ucieczki na lewy pas ale gość przede mną zrobił to samo żeby się ratować i zatrzymał się w poprzek lewego pasa. ABS i opony zadziałały z lewego odbiłem na prawy unikając zderzenia i znów na lewy unikając kolejnego - jak w jakimś cholernym filmie. Na poboczu już 3 auta rozwalone stały.
Dodam, że potem widziałem stojąc w korku spowodowanym przez oblodzenie jak ludzie mają problem ruszyć z miejsca beż "tańców" to był początek grudnia. Gość przede mną w korku miał napęd na tył i jakieś chyba letnie opony. Jak ruszał to wyglądało jakby dał gaz do podłogi jednocześnie trzymając ręczny rzucało nim po całej drodze żeby przejechać kilka metrów. Jak na lodzie się tak też całoroczne sprawdzają to ja podziękuję.
Aha kupiłem nowe opony Dębica Frigo dałem za komplet coś ponad 800zł.
Perykles
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 02:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez Asterix77 » 27 cze 2017, o 15:14

Jak opony to tylko sezonowe (osobno letnie i zimowe). Całoroczne opony mają może dwa modele którymi warto sobie głowę zawracać, no może 3:
- nokian weatherproof
- michelin crossclimat i wersja z plusem
- goodyear 4 seasons 2

Pozostałymi całorocznymi to tylko do kościoła :lol:

Co do sezonówek to wybór jet już znacznie większy i tutaj warto pokusić się o zapoznanie się z testami opon letnich i zimowych. A tego w internecie jest sporo.

Z autopsji mogę polecić markę nokian wr d4 tutaj pełna specyfikacja http://wulkanista.pl/nokian-wr-d4/
Zimówki pierwsza klasa, wcześniej miałem barumy polaris2 i nie dało się na nich ruszyć na bobrze wyślizganym śniegu nawer z drugiego biegu. WR d4 to ulepszona wersja nokiana wr d3 na stronie wyżej również powinno być o niej kilka zdań.

Letnie:
- michelin primacy 3
- cała gama opon hankook
- dunlop sportbluresponse
Asterix77
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 mar 2017, o 09:44
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Poprzednia strona

Powrót do Opony, felgi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.