Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sezonówki czy całoroczne?

Moderator: piotii

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez tuszok » 16 mar 2015, o 14:43

Ja jeździłem i z czystym sumieniem mogę napisać, że były do dupy! Zimą na śniegu max prędkość 60km/h gdzie na zimówkach spokojnie można było jechać 80-90km/h a latem piszczały przy szybszym ruszaniu jak zimówki.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez roquse84 » 19 mar 2015, o 09:47

Jak się byle co kupi to zazwyczaj tak jest.
roquse84
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 09:45

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez tuszok » 19 mar 2015, o 15:35

Pewnie masz rację skoro właśnie tutaj chcesz reklamować swoje usługi transportowe :D
A wypadał by najpierw się przywitać.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez Alex80 » 9 kwi 2015, o 12:31

Chcialbym korzystajac z okazji o pomoc przy doborze opon. Zdecydowalem sie na caloroczne tylko nie wiem za bardzo jakiego producenta wybrac. Opony mam zamiar kupic na necie. Proszę o pomoc w wyborze. Moze nie jakies najdrozsze ale w dobrym stosunku mozliwosci do ceny.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 08:51 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto niedozwolony link.
Alex80
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 12:02
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez fejsu » 29 lip 2015, o 09:15

Chce kupić nowe opony ale nie stać mnie na dwa komplety(zimowe i letnie).

Czy dobrym pomysłem będzie, zakup nowych letnich a zimowe używanych w dobrym stanie ?
Jakby nie patrzeć na zimowch oponach jeździ się 2-3 miesiący przy obecnych zimach. Dodam, że mieszkam w dużym mieście(Wrocław) więc nie mam tu specjalnie jakiś dużych wzniesień i podjazdów.
fejsu
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 20:59
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez leeekuch » 4 sie 2015, o 07:37

Ja zmieniam opony co sezon, mam nawet swój zaufany serwis opon w poznaniu jestem zadowolony, jeszcze nigdy nie korzystałem z całorocznych, możecie napisać jak takie się sprawują ? Jestem bardzo ciekawy tego.
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 08:47 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto niedozwolony link
leeekuch
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 07:34
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez karmad » 13 lis 2015, o 16:24

Ja również zastanawiam się nad wyborem całorocznych oponek. Główne powody zastosowania takiego rozwiązania to koszty - jeden komplet do kupienia ok 1300zł oraz fakt, że pokonuję do 50 km dziennie na trasie gdzie fizycznie nie da się szybko ( pow. 100 km/h ) pojechać. Przekopując neta znalazłem coś takiego http://podrogach.pl/test-opon-calorocznych/ więc może komuś się też przyda. Aktualnie mam dwa komplety ale oba są już na dojechaniu - został im sezon życia :) więc za rok pewnie będę już na całorocznych pomykał.
karmad
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 11:47
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez altmark » 20 lis 2015, o 20:08

Jeden komplet 1300? Za swoje zimowe Barum Polaris 3 dałem coś koło 620 złotych, letnie kupię w podobnej cenie. Więc nie widzę tu oszczędności, a bezpieczeństwo jazdy jakby ciut większe :)

Generalnie nie jestem przeciwnikiem opon całorocznych, myślę, że jeśli ktoś pomyka autem tylko po mieście to całoroczne mogą się sprawdzić.
altmark
Starszy kierowca
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez maniak » 26 lis 2015, o 14:40

Tylko nie całoroczne! To przecież można się na nich zabić. Jak masz problem, że nie masz gdzie trzymać to jest coś takiego jak hotel opon (usunięto link) nie masz problemu z noszeniem, trzymaniem, przyjeżdżasz, zmieniasz, odjeżdżasz, resztą zajmują się za ciebie. Polecam, mega wygodne rozwiązanie
Ostatnio edytowano 9 sie 2021, o 20:06 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto link komercyjny
maniak
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 10:04
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Sezonówki czy całoroczne?

Postprzez hoodzix » 7 paź 2016, o 19:50

widzę, że głos zabrali Ci, co nigdy nie używali opon całorocznych :) To tak, jak ktoś, kto nigdy nie żył w związku mówi Wam, jak radzić sobie z problemami w małżeństwie :) A że na całorocznych jeździmy w różnych autach 10 lat, to coś mogę powiedzieć.
Zacząłem od dębicy navigator 2 i powiem szczerze, że były bardzo fajne w colcie 1.3 i corolli e11 1.3 - nigdy nie było problemów w żadnych warunkach. Oczywiście nigdy nie jeździliśmy bardzo agresywnie, tylko z głową. Potem zmieniliśmy (po nowe szybko się ścierały, nie jak kiedyś) na goodyear vector 4 season - naprawdę są niezłe i służą dzielnie.
W drugim aucie (suzuki baleno 1.8 benzyna 121KM) przez 5 lat miałem sezonowe koła na markowych oponach letnich (dunlop sp sport 01, bfgodrich g-grip) i zimowych (firestone winterhawk) i po zmianie na całoroczne klebery nie czułem jakieś przepaści na niekorzyść.
Oczywiście w optymalnych warunkach letnich, czy zimowych opona sezonowa będzie lepsza, ale w przejściowych na jakich jeździcie? Rano 2-3 stopnie, a jak wyjdzie słonko później, to 12 stopni. Albo jak nagle załamuje się pogoda i spadnie nieoczekiwanie śnieg? Ja już tego problemu nie miałem, a ile odeszło stresu (czekanie) i wysiłku (transport z balkonu w bloku) i kasy (przekładanie, a jak ktoś przechowuje, to to też kosztuje).
I powiem szczerze, że niedawno kupiłem astrę z kołami letnimi i zimowymi w super stanie, ale już mam markowe całoroczne (hankook optimo 4s) na kołach i mam nadzieję, że w tym aucie też się sprawdzą :)
Każdy ma wybór - i nie piszcie, że mam gorszą drogę hamowania niż w waszych barumach, bo Wy macie gorszą niż w letnich continentalach 3x droższych.
P.S. Wiecie, że kiedyś też był olej silnikowy sezonowy? A teraz jakiego używacie? Bo ponoć, jak coś jest do wszystkiego, to... ;)
No i te koszta przekładek i przechowywania - firmy oponiarskie wiedzą, co robią :)
hoodzix
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 20:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opony, felgi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.