Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przetarta opona od środka, zawieszenie?

Moderator: piotii

Przetarta opona od środka, zawieszenie?

Postprzez JustyK » 15 sty 2020, o 20:56

Cześć wszystkim! Piszę w sprawie swojej astry, mam problem z czymś, co obciera lewą tylną oponę. Otóż sprawa wygląda tak, że pod koniec sezonu letniego podczas ruszania, cofania czy też powolnej jazdy max do 20 km/h albo podczas dojezdżania po prostu do krzyżówki słychać było z tyłu samochodu buczenie, wibrowanie i dopiero jak się rozpedziłam to albo ten hałas został stłumiony przez pracę silnika albo zanikał przy większych prędkościach (w co wątpię) ponieważ opona jest dość od środka obtarta. I zmieniłam opony na zimowe i problem ustał. Jednak jak się okazało, po pokonaniu kilku dłuższych tras hałas powrócił. Czy ktoś miał może podobnie lub wie o co może chodzić? Byłabym wdzięczna za nakierowanie. Mechanik już umówiony ale wcześniej sama chciałam się coś zorientować. Dzięki za odpowiedzi z góry! :D
Ostatnio edytowano 16 sty 2020, o 14:03 przez JustyK, łącznie edytowano 1 raz
JustyK
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 20:09
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Przetarta opona od środka, zawieszenie?

Postprzez topiq » 16 sty 2020, o 07:21

Po zdjęciu koła będzie widać, który element będzie wytarty. Tu są potencjalnie podejrzane elementy zawieszenia https://opel.7zap.com/pl/car/a04/m/0/1-1/. Może to być też kwestia źle dobranej felgi, która jest za blisko zawieszenia i akurat z tej strony gdzie kierowca siedzi, trze o element zawieszenia. Parametry felgi zazwyczaj są od środka wytłoczone przy centralnej części, ET, szerokość i średnica. Parametry opony również były by przydatne.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przetarta opona od środka, zawieszenie?

Postprzez JustyK » 16 sty 2020, o 14:06

Dzięki za odpowiedź!

Jak się okazało, linka od ręcznego obcierała oponę, ponadto osłona od tłumika była uszkodzona więc trochę buczało. Wszystko już naprawione. Temat można zamknąć! Pozdr :)
JustyK
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 sty 2020, o 20:09
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przetarta opona od środka, zawieszenie?

Postprzez topiq » 16 sty 2020, o 20:00

Pewnie spadła ze swojego miejsca na belce. I całe szczęście, że to taki banał. Miłej jazdy asterką.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Opony, felgi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.