Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

bierze olej . odma ?

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

bierze olej . odma ?

Postprzez m3ody » 1 lip 2014, o 22:37

Witam wszystkich po raz pierwszy. Od pol roku jestem posiadaczem opla (vaxhalla) astry Z16XEP. w lutym wymienilem olej, zrobilem ok 8tys km dolewajac juz prawie 3l... z wyciekow to mialem tylko spod pokrywy zaworow wiec zostala wymieniona uszczelka. Auto pali ladnie zawsze, pracuje tez lecz jak podkrecilem go troche to zostawilem slad jak po dizelku. Zauwazylem ze na odpalonym silniku jak odkrece korek oleju to go zasysa do srodka gdy go lekko unosze. Mechanik mowi ze to odma nawalila.. jeden mowil ze to ktoras rurka wychodzaca spod pokrywy a drugi ze musze pokrywe zmienic na nowa I tam nawalil jakis filter odmy badz mebrana od niej.. gdzie ta odma tam jest wkoncu? Co o tym myslicie..? Ps. Asterka pali srednio 10l na 100km...
m3ody
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 20:38
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: bierze olej . odma ?

Postprzez sparspar » 8 lip 2014, o 19:44

sluchaj powinienes cieszyc sie , ze zasysa Ci korek tzn. , że silnik dobrze ciagnie:) ,- a teraz na poważnie to:
odma czyli odpowietrzenie, miedzy innymi ta rurka , która wychodzi z pokrywy głowicy i łaczy sie z grubą rura ssaca ktora idze od filtra powietrza do przepustnicy.....już ktos Ci to wytłumaczył? . I tak jak brzeczy Twoj mechanik najprawdopodobniej odma zdechła i przepuszcza duża ilosc oleju bo nie chce mi sie wierzyc, że masz juz walniete uszczelniacze zaworowe. Gon tego mechaqnika ....powinien za 20 zł to zrobic, wiecej mu nie płać :)
pozdr
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez Krzysiek499 » 1 sie 2017, o 22:00

Witam. Mam problem z Astrą H Z16XEP podejrzewam uszkodzoną membranę odmy w pokrywie zaworów. Nagrałem filmik, proszę o pomoc.
https://www.youtube.com/watch?v=rLVUzkH ... e=youtu.be
Krzysiek499
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 13:12
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez Krzysiek499 » 8 sie 2017, o 07:52

Problem rozwiązany. Była uszkodzona membrana odmy w pokrywie zaworów.
Krzysiek499
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 13:12
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez dobromił » 18 sie 2017, o 17:12

Krzysiek499 napisał(a):Problem rozwiązany. Była uszkodzona membrana odmy w pokrywie zaworów.
Można wiedzieć jak rozwiązałeś problem z membraną
dobromił
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 19:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez Krzysiek499 » 18 sie 2017, o 17:58

Zastanawiałem się jak rozebrać tą odmę ale zrezygnowałem bo bałem się, że połamię plastik przy demontażu. Sam tylko zdemontowałem pokrywę zaworów. Wolałem ją oddać do regeneracji i do kogoś kto się na tym zna i ma sposób na wyjęcie bez uszkodzenia. Przy okazji wyczyściłem przepustnice, była brudna, zaolejona i sporo oleju w dolocie.
Krzysiek499
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 13:12
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez dobromił » 18 sie 2017, o 19:20

Dzięki za info. Mnie się udało rozebrać ale mam dylemat z wyborem membrany niby holenderską za 200zł czy chinczyka za 30zł. Może ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
dobromił
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 19:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez Krzysiek499 » 19 sie 2017, o 14:51

Nie kupuj chińczyka, złe są opinie o tych membranach, że się przyklejają i rozpuszczają pod wpływem oleju i temperatury. Miałem taka w rękach, kiepska jakość wykonania. Kup tą: http://allegro.pl/membrana-pokrywy-zawo ... 36569.html . Ten Pan, który się ogłasza również regeneruje pokrywy zaworów i to właśnie u niego miałem to robione to też chyba te same membrany wkłada jak je regeneruje. Tą z tej aukcji też miałem w dłoni, tak myślę bo jeszcze jedną kupiłem od niego za 20 zł po regeneracji. Od spodu nie ma numerów tak jak na zdjęciu ale zdecydowanie lepsza jakość wykonania także radziłbym Ci ją wziąć jako zamiennik tej holenderskiej za 200 zł.
Krzysiek499
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 13:12
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez dobromił » 20 sie 2017, o 18:14

Nie mam przekonania czy włożył ci membranę za 20zł. Sam możesz to stwierdzić porównując cenę regeneracji do ceny membrany gdzie robocizna dla wprawionego to nie więcej jak 1h. Allegrowicz misisisi oferuje regenerację pokrywy za 270 zł oraz samą membranę za 199zł i na to daje gwarancję 24m. a na chińczyka 12m na pewnych warunkach. http://allegro.pl/membrana-odmy-pokrywa ... 31020.html
dobromił
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 19:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: bierze olej . odma ?

Postprzez jeanker » 7 sty 2018, o 13:35

Witam. Miałem w swojej astrze takie same objawy jak kolega wyżej i muszę przyznać, że mieliście racje z uszkodzoną membraną. Byłem wcześniej u mechanika to stwierdził, że trzeba zrobić kapitalny remont silnika. O czymś takim jak regeneracja pokrywy nawet nie wspomniał.
Jeśli ktoś będzie miał podobny problem to moge polecić firmę gdzie to robiłem. Widać, że znają się na tym. No i do tego szybko to zrobili. W poniedziałek wysłałem i w środę miałem już zregenerowaną.
https://www.olx.pl/oferta/masz-opla-spr ... jDVUf.html

Regenerowałem z 3 miesiące temu i jestem zadowolony i autko zrobiło się trochę żywsze.
Pozdrawiam
jeanker
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 sty 2018, o 13:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.