Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

NAGŁY SKOK OBROTÓW pomocy

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

NAGŁY SKOK OBROTÓW pomocy

Postprzez zaiste » 26 lip 2014, o 19:36

witam mam opelka astre z 2004 roku z silnikiem 1.7 cdti i dnia dzisiejszego pękł mi przewód układu chłodzącego nie wiem jak się nazywa ale wie że jest długości około 10 cm, znajduje się on praktycznie na dolnej krawędzi akumulatora. nie mogłem znaleść oryginalnego więc kupiłem zamiennik przyciąłem odpowiednia długość i założyłem go w jednym miejscu się lekko zagiął ale po jeździe próbnej temperatura trzymała się w granicy 89-90 stopni więc wszystko jest ok.
Ale po około godzinie chciałem pojechać do sklepu i odpaliłem silnik a jemu same obroty skoczyły do 2500 zgasiłem silnik wystraszony ale po ponownym odpaleniu chodził na wolnych obrotach, ale gdy lekko dodałem gazu znowu zaczął wchodzić SAM na wysokie obroty. nie wiem co mam robić na kontroli wyskoczyły takie błedy:
112052 112252 062102 050074 sprawdziłem je ale nic mi nie mówią pojedyncze słowa
naprawdę nie mam pojęcia co teraz robić nie chce jechać od razu do mechanika żeby mnie nie skasował nie wiadomo ile, prosze o pomoc

pozdrawiam tomek
zaiste
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 19:20
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: NAGŁY SKOK OBROTÓW pomocy

Postprzez sparspar » 27 lip 2014, o 06:57

To jest sprawa dla elektryka... tutaj masz link bo bezsensu rozpisywac sie o problemie , który już był opisywany i nie ma tylko jednego winowajcy
http://klubzafira.pl/forum/silnik-23/%2 ... serwisowy/

ps. panie zaiste wystarczyło tylko wpisać numer błedu w google....
mnie tez spotkała kiedyś taka awaria w innym samochodzie- "poczestowałem prądem" cała instalacje w samochodzie i problem zniknął :),- bo już nie wiedziałem co robic, ale tej metody nie polecam ze wzgledu na ryzyko uszkodzenia sterownika itp.

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: NAGŁY SKOK OBROTÓW pomocy

Postprzez kingga76 » 5 cze 2020, o 20:32

Udało sie znaleźć i naprawic powód wchodzenia na wysokie obroty? Mam to samo przy swojej astrze 1.7 . wyskakują dwa bledy 161450 i 050074.
kingga76
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 kwi 2019, o 22:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.