Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zgrzyt przy wybieraniu wstecznego

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum

Zgrzyt przy wybieraniu wstecznego

Postprzez MAZZ » 16 cze 2013, o 06:41

Witam wszystkich Użytkowników,

Jestem nowym użytkownikiem forum i piszę właśnie mój pierwszy post, więc serdeczna prośba o wyrozumiałość :)

Od niedawna jestem posiadaczem Opla Astry H z silnikiem 1.6 115 KM (Z16XER) i manualną skrzynią biegów (M5). Prowadzi się całkiem przyjemnie, ale mam jeden duży problem i nie mam pojęcia, jak go rozwiązać.

Po uruchomieniu silnika po dłuższym postoju (np. rano po nocy) i próbie wybrania biegu wstecznego słychać metaliczny zgrzyt. Bieg wchodzi, ale szkoda mi skrzyni. Biegi do przodu nie zgrzytają. Po przejechaniu kilku kilometrów, gdy silnik i skrzynia osiągą temperaturę roboczą jest już lepiej, ale czasami też zdarzy się "zgrzytnąć" wstecznemu. Dodam, że nie robię tego na chama. Zatrzymuję się i dopiero wsteczny, sprzęgło wciskam do końca, czasem nawet 2-3 razy powtórzę (nie wiem, czy to coś daje, ale dla spokoju sumienia) i dopiero wsteczny.

- sprzęgło odpowietrzyłem
- do skrzyni dolałem 1,6 L oleju Mobil1 Mobilube1 75W90 (syntetyczny) - wg. producenta wchodzi 2 L, nie wiem ile było wcześniej, ale nie przelał się i brakuje około 4-5 cm od otworu kontrolnego do poziomu oleju

Samochód ma faktycznie przejechane 98 tys. km. Serdeczna prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu. Czy sprzęgło kończy swój żywot? Uszkodzenie docisku lub tarczy? Wysprzęglik? Za mało oleju? Już brakuje mi pomysłów, a wyjęcie skrzyni wolałbym zostawić na ostatnim miejscu...

Dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam
MAZZ
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 09:03


Re: Zgrzyt przy wybieraniu wstecznego

Postprzez snupologg » 19 cze 2013, o 13:51

Ja mam tak jak za szybko chcę wrzucić bieg czyli sprzęgło i od razu bieg w instrukcji przeczytałem że po wciśnięciu sprzęgła odczekać 2-3 sek i dopiero wrzucać bieg i tak też robię problemu już nie mam.Oczywiście u Ciebie może wystąpić coś innego może poprzedni właściciel robił to właśnie za szybko albo na chama i teraz są tego skutki szczerze nie mam pojęcia co może to być w zasadzie wszystko. Jak rozwiążesz problem to napisz bo ciekawi mnie co to może być

pozdrawiam
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.