Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klimatyzacja się nie włącza.

Moderator: piotii

Klimatyzacja się nie włącza.

Postprzez snevill » 14 maja 2016, o 16:45

Witam. Borykam się aktualnie z dość uciążliwą usterką w mojej astrze z 2004. Mianowicie klimatyzacja w ogóle nie chce się uruchomić mimo tego, że na wyświetlaczu zaświeca się kontrolka AC to klima nie startuje.
Z tego co już udało mi się sprawdzić to sam układ klimy jest w 100% sprawny i przy włączeniu na krótko działa jak ta lala, wszystkie odczyty parametrów układu, czujników i samego kompresora są w normie. Jedyny błąd jaki się pojawia wskazuje na zbyt niskie napięcie na cewce sprężarki ale może to być spowodowane tym, że poprzedni właściciel jak wymieniał sprężarkę to wstawił tą nowszego typu sterowaną elektrozaworem (czy jakoś tak). Główny problem tkwi gdzieś w okolicy przekaźnika K11, w ogóle nie słychać aby się załączał podczas próby włączenia klimatyzacji (sprawdzałem to w astrze sąsiada i u niego słyszałem wyraźne cyknięcie po włączeniu klimy ). Sprawdziłem sam przekaźnik, nawet wymieniłem na inny i dalej nic nie działa, przeczyściłem całą tablicę preparatem do styków (również te złącza pod tablicą), sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i dalej cisza. W tym momencie już nie wiem co mam robić. Może ma ktoś jakiś pomysł jak dalej ugryźć temat?
snevill
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 maja 2016, o 16:28
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Klimatyzacja się nie włącza.

Postprzez umek19 » 23 maja 2016, o 01:15

jak wymieniałeś sprezarke to w 2 miejscach trzeba przestawic ze sprzegłem lub bez chyba w ecu i klimatyzacji, jakie masz cisnienie na klimatyzacji , i chyba trzeba dołożyc przekażnik bo bedzie brakowało jednego , maja byc 2 przekażniki do sprezarki bez sprzegla
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja się nie włącza.

Postprzez drahe » 4 cze 2016, o 08:39

Do sprężarki bez sprzęgła nie jest potrzebny żaden przekaźnik :D

Do @snevill musisz przeprogramować moduły ECU klimatronika i moduł UEC.
Ale to nie wystarczy musisz zmienić troszeczkę okablowanie.Sprężarka bez sprzęgła jest sterowana bezpośrednio z modułu klimatronika.Prosta przeróbka :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Klimatyzacja się nie włącza.

Postprzez PiotrWłocławek » 18 cze 2016, o 20:30

U mnie problem był z wtyczką przy sprężarce. Zrobiłem na krótko i działa. Zobacz czy przekaźnik daje prąd na sprężarkę.

Choć przyczynę już pewnie dawno rozwiązałeś. Napisz co było nie tak.

pozdrawiam
PiotrWłocławek
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.