Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne dźwięki spod kierownicy i zerwana klapka obiegu?

Moderator: piotii

Dziwne dźwięki spod kierownicy i zerwana klapka obiegu?

Postprzez KamilKiri » 20 lut 2017, o 18:44

Witam, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu dziwnych dźwięków spod kierownicy. Mam także podejrzenia że klapka zmiany obiegu za schowkiem jest zerwana. Samochód jest z 2006 roku, a ostatnio gdy do samochodu wsiadło 5 osób to był problem z odparowaniem szyb, dopiero na najwyższych obrotach na guziku odparowania przedniej szyby puściło po 10-15minutach.

(DŹWIĘK OBROBIONY TAK ABY BYŁO GŁOŚNO I WYRAŹNIE SŁYCHAĆ O CO CHODZI - MOŻLIWY LEKKI SZUM)
https://www.youtube.com/watch?v=oQg94Ab7dcc

Prosiłbym o informacje:
- co to za dziwne dźwięki spod kierownicy? jakby jakieś naciąganie czegoś a później na chwilę jakby tykanie zegara ;)
- czy myślicie że mam zerwaną klapkę zmiany obiegu powietrza? Trudno się odparowują szyby oraz silniczek po kliknięciu guzika chodzi około 10sek.
- jak naprawić ewentualną zerwaną klapkę oraz gdzie mogę dostać moduł który zmniejsza siłę zamknięcia/otwarcia tej klapki tak aby ponownie się nie urwała?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Szykuję się na wyjazd i chciałbym dopiąć samochód na ostatni guzik. Na dniach będę zmieniał wszystkie filtry więc będę rozbierał schowek, ale chciałbym być od razu przygotowany aby zrobić wszystko za jednym zamachem.

Pozdrawiam i dziękuje.

ASTRA H OPC 2006 rok - klima automatyczna
KamilKiri
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 18:39
Silnik: 2.0T Z20LEH


Re: Dziwne dźwięki spod kierownicy i zerwana klapka obiegu?

Postprzez KamilKiri » 1 mar 2017, o 04:05

Po problemie, klapka obiegu faktycznie była urwana, wymieniłem na nową i zastosowałem moduł na obniżenie nacisku silnika na klapkę tak aby się już nie złamała.

A drugi "problem" z tym terkotaniem silniczków nawiewów dowiedziałem się że po prostu ten typ tak ma. :)

Pozdrawiam, dzięki za "pomoc".
KamilKiri
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 18:39
Silnik: 2.0T Z20LEH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.