Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum

Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Sklep z częściami samochodowymi MotoCentrum.pl

Problem z nawiewem

Moderator: sparspar

Re: Problem z nawiewem

Postprzez twrINN » 30 gru 2017, o 14:06

Opis na podstawie OPOM CHINA CLONE 08/2010 PL, kolejno:

"diagnostyka"
wybór rocznika pojazdu
wybór marki pojazdu
"nadwozie"
"ECC (klimatyzacja)"
odczyt/kasowanie błędów jeśli są
powrót do głównego menu "ECC (klimatyzacja)"
po lewej stronie "testy elementów wykonawczych"
"wykalibrować silniki krokowe" i na dole "aktywuj"

Przyznam, że sam się namęczyłem żeby to znaleźć, bo cały czas szukałem w "programuj".
Kalibrowanie następuje samoistnie bez podawania żadnych parametrów. Jeśli nie może się skalibrować tzn. że błąd tkwi w nastawniku. U mnie było tak, że po skasowaniu błędu i skalibrowaniu niby było ok, ale jak przestawiłem nawiew to blokowało na nogi i wyskakiwał błąd. Dopiero jak całość potraktowałem silikonem w sprayu i wazeliną techniczną to jakoś się rozruszało.
Nastawniki jak gdzieś wyczytałem występują w dwóch wersjach 360°i 180°. Pewnie climatronic ma ten 360°. A ty masz manual czy climatronic?
twrINN
Nauka jazdy

Postprzez szymlux » 30 gru 2017, o 17:30

Hey. U mnie jest raczej climatronik, silniczek chodzi na pewno 360 stopni. wykręciłem go wczoraj i miałem zamiar podstawić swój stary, ale już nie podołałem. Pewnie po Nowym Roku to zrobię to dam znać jak poszło.
szymlux
Nauka jazdy

Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Postprzez twrINN » 2 sty 2018, o 14:47

Ja też mam climatronik. Daj znać jak już uporasz się z tym problemem. U mnie jest tak, że po zmianie kierunku nawiewu potrzeba czasu żeby faktycznie zmienił się ten kierunek. Nie pamiętam jak było wcześniej, więc stąd pytanie - czy ten typ tak ma?
twrINN
Nauka jazdy

Postprzez marekdrill777 » 1 mar 2018, o 12:01

U mnie też tak ciągle jest :shock:
marekdrill777
Nauka jazdy

Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie