Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak nawiewu/klimatyzacji

Moderator: piotii

Brak nawiewu/klimatyzacji

Postprzez magnat21 » 17 cze 2019, o 07:03

Cześć, mam problem z nawiewem a raczej jego brakiem. Przy czytaniu błędów op-comem otrzymuję komunikat z kodem błędu U2201-00. Komunikatu nie daje się w żaden sposób wykasować.
Posiadam klimatyzację elektryczną (nie klimatronik). Nr panelu 13201300. Przycisk od obiegu wewnętrznego działa, słychać zamykającą się klapkę, przy kręceniu kierunkami nawiewu również słychać działanie silniczka. Niestety brak jest wentylatorów, przycisk od klimatyzacji również nie działa (brak nawet pomarańczowej kontrolki). Bezpieczniki sprawdziłem, są OK. Gdzie szukać przyczyny ? Panel sterowania do wymiany ? Może ktoś z Was miał już podobny problem.
magnat21
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2019, o 06:53
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Brak nawiewu/klimatyzacji

Postprzez Patrykus » 17 cze 2019, o 07:32

sprawdź rezystor dmuchawy za schowkiem pasażera
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Brak nawiewu/klimatyzacji

Postprzez magnat21 » 18 cze 2019, o 21:41

Rezystor jest ok. Dmuchawa po podłączeniu na krótko działa. Zaobserwowałem jeszcze taką rzecz że jeżeli podłączę +12v pod czerwony przewód idący do panelu klimatyzacji to dmuchawa działa, prędkości nadmuchu również i załącza się nawet klimatyzacja. Czym może być spowodowany brak napięcia na grubym czerwonym przewodzie przy panelu sterowania?
magnat21
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 cze 2019, o 06:53
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Brak nawiewu/klimatyzacji

Postprzez Patrykus » 19 cze 2019, o 13:02

nie pozostało Ci nic innego jak przejrzeć całą wiązkę z panelu
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.