Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.9 CDTI 150KM klima przestała chodzić

Moderator: piotii

1.9 CDTI 150KM klima przestała chodzić

Postprzez Pucian » 18 lip 2014, o 19:04

Witam.Mój problem z klimatyzacją wygląda następująco.Klimatyzacja chodziła sprawnie,wszystko było ok,ale że na dworze upały,stwierdziłem że,trzeba odgrzybić,skontrolować,itp.Znalazłem dobry warsztat,odczekałem dwie godziny i podobno wszystko było ok.Wydruk z maszyny: czynnik R134A odzysk - 00,335kg, olej odzyskany - 0001ml , czas wytwarzania próżni - 015:00 min. ,kontrola szczelin-bez wycieku , napełnianie - 00.455kg , olej napełniony 0006ml. Plus do tego filtr wewnętrzny - Bosch - 40zł. Zamówiłem przegląd klimy i wogóle wszystko naj z odgrzybianiem łącznie,cena nie gra roli.Za wszystko razem - 300zł z groszami. Prosto z serwisu zrobiłem trasę około 500km, i wszystko było ok......aż do następnego ranka.Rano klimatyzacja wogóle nie chodziła,nie załączała się sprężarka,nic.Silnik nie dostawał obciążenia. Pojechałem na reklamację,podobno brakowało około 00.150kg czynnika.Pan w serwisie po dwóch godzinach sprawdzania nie znalazł żadnej przyczyny,był azot,farba,i nic,instalacja szczelna.Nabił na nowo,lecz niestety klima wciąż martwa.Po następnych dwóch godzinach dwóch serwisantów stwierdziło,że oni nie wiedzą.....i już.Na cewce sprawdzał napięcie, i jego cytat: "jakieś tam napięcie niby jest".Oraz diagnoza: "może to być cewka,może sprężarka,może to,albo tamto" i polecił mi znaleźć dobry warsztat.Czy ktoś miał taką sytuację? Jeżeli tak,to proszę o podpowiedź. Dodam że podstawowe czynności,jak sprawdzenie bezpieczników w skrzynkach,itp. było robione.Nie chcę jechać do mechanika,który wciśnie mi nową sprężarkę i całą resztę za jakieś niesamowite pieniądze,dlatego bardzo proszę o szybką odp.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: 1.9 CDTI 150KM klima przestała chodzić

Postprzez maciorex » 19 lip 2014, o 13:06

Mi przestala dzialac po 3 miesiacach, ale tylko dlatego, ze mialem nieszczelnosc na zaworku. Skoro nie działa po nabiciu, to niestety, warto sprawdzić wentylator klimatyzacji lub sprezarke
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06

Re: 1.9 CDTI 150KM klima przestała chodzić

Postprzez Pucian » 22 lip 2014, o 07:30

Jestem na dzisiaj umówiony u mechanika od klimatyzacji.Gdy mu opisałem mój problem,powiedział że, są to najprostsze klimy,i nie będzie problemu.Więcej napiszę po wizycie.Pozdrawiam
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: 1.9 CDTI 150KM klima przestała chodzić

Postprzez Pucian » 29 lip 2014, o 22:38

A więc poszła cewka oraz wentylator:( Nie wiem co się spaliło od czego...Cewka wymieniona,ale wentylatora jeszcze nie kupiłem.Oryginał kosztuje ok.900zł,a więc oczywiście będzie zamiennik.Cewka z montażem wyniosła mnie 300zł. Czy ktoś kupował może wentylator do klimy,i mógłby mi coś polecić.Załączam zdjęcie cewki i pozdrawiam
Załączniki
IMAG2898.jpg
IMAG2898.jpg (104.04 KiB) Przeglądane 6878 razy
Pucian
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 22:04
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.