Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ubywa płynu chłodniczego

Moderator: piotii

Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez astra_kombi » 13 gru 2014, o 18:48

Witam. Od pewnego czasu zaczęło ubywać w pojemniku płynu chłodniczego. Kiedy lepiej szukać wycieków. Na zimnym czy na włącznym aucie? Bo nie mogę nic znaleźć.
astra_kombi
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 19:54
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez tuszok » 13 gru 2014, o 23:38

Jeśli jest wyciek to nie istotne czy silnik ciepły czy zimny, ślady wycieku byłoby widać. Sprawdź dobrze wszystkie połączenia węży, obudowe terostatu, chłodnicę i okolice pompy wody. Jeśli tam nic nie znajdziesz to należałoby szukać wycieku z nagrzewnicy. Musisz sprawdzić czy nie jest mokra wykładzina po stronie pasażera. Zakładam, że to jest wyciek a nie walnięta UPG i płyn nie jest spalany bądź nie idzie do oleju.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez sparspar » 14 gru 2014, o 09:39

A ile tego płynu ubywa Ci na 1000 km? , napisz ile dolałeś? i czy masz lpg :)
pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez astra_kombi » 15 gru 2014, o 09:26

Witam
Dzięki za zainteresowanie

Na ok. 1000km myśle ok. pół litra.
astra_kombi
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 19:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez astra_kombi » 15 gru 2014, o 09:29

tuszok napisał(a):Jeśli jest wyciek to nie istotne czy silnik ciepły czy zimny, ślady wycieku byłoby widać. Sprawdź dobrze wszystkie połączenia węży, obudowe terostatu, chłodnicę i okolice pompy wody. Jeśli tam nic nie znajdziesz to należałoby szukać wycieku z nagrzewnicy. Musisz sprawdzić czy nie jest mokra wykładzina po stronie pasażera. Zakładam, że to jest wyciek a nie walnięta UPG i płyn nie jest spalany bądź nie idzie do oleju.


Masz może taki schemat układu chłodzenia aby wiedział gdzie szukać tych części w aucie?
astra_kombi
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 19:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez sparspar » 15 gru 2014, o 17:09

Na zimnym silniku będzie mniej widać niż na gorącym. Powinieneś odnaleźć przeciek na wężach, a jeżeli nie to UPG
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez astra_kombi » 19 sty 2015, o 10:51

Po wizycie u mechanika uznał że zbiornik wyrównaczy jest uszkodzony. Według jego opinii płyn ucieka przez jakieś drobne pęknięcie u góry zbiorniczka podczas jazdy. Nie zabardzo w to wierze że tak może być ale mechanik się chyba zna. Według mojej opinii płyn ucieka poprzez nieszczelne złącze pomiędzy zbiorniczkiem a tą grubszą rurką. Kupię zbiorniczek a następnie dam znać czy faktycznie mechanik miał racje. Nowy w oplu kosztuje ok. 140zł narazie szukam używanego.
astra_kombi
Starszy kierowca
 
Posty: 32
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 19:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez Maili89 » 16 mar 2015, o 09:24

no najpierw to poszukaj wycieków, czy pod autem nie pojawiają się plamy? Sądzę
że nie, bo byś zauważył. No ewentualnie jeszcze mógł by płyn przedostawać się do
silnika przez nieszczelną uszczelkę ja tak kiedyś miałem ale w starym aucie i
efekt był widoczny od razu, z rury miast spalin wydobywał się biały dym a raczej
coś jak para.
Maili89
 

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez _mefius_ » 19 mar 2015, o 09:43

Miałem podobny problem jeszcze w Corsie C. Też ubywało mi płynu a wycieku nie mogłem zlokalizować. Okazało się, że przeciekał wężyk przy zbiorniczku. Przeciekał tak, że płyn sączył się od dołu i nie było tego widać.
Avatar użytkownika
_mefius_
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 07:21
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Ubywa płynu chłodniczego

Postprzez seniu001 » 6 sty 2016, o 16:36

witam. mam podobny problem ubywa mi plynu tak z 200 ml na 1000 km, a wycieku nie widac, mam auto na gazie. I drugie pytanie na zimnym silniku mam w zbiorniczku stan a jak sie rozgrzeje to jest wiecej tego plynu ??Czy to jest normalne czy cos jest nie tak.
seniu001
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 16:33
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.