Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Temperatura silnika 63 stopnie i nie wiecej

Moderator: piotii

Temperatura silnika 63 stopnie i nie wiecej

Postprzez Nicqo » 5 gru 2013, o 16:46

Witam mam problem moje auto to astra h caravan 2006 rok 1,9 cdti 120 km
Problem: auto na test mode nie osiaga temperatury wiekszej niz 63 stopnie. Po wylaczeniu silnika temperatura osiaga gwaltownie 75 stopni. Rura od obiegu chlodnicy jest caly czas zimna. Czy termostat mam popsuty? Jak jego wymienic?
Nicqo
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 16:13


Re: Temperatura silnika 63 stopnie i nie wiecej

Postprzez Norged » 5 gru 2013, o 18:54

Wszystko wskazuje na uszkodzony termostat. Nie wiem jak sie go wymienia w Astrze ale dla pierwszego lepszego mechanika to bułka z masłem.
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Temperatura silnika 63 stopnie i nie wiecej

Postprzez drahe » 5 gru 2013, o 20:47

Na wyłączonym zapłonie "test mode" zawsze pokazuje temperaturę 73 stopnie (tak ma być).Gdyby termostat puszczał wcześniej to rura do chłodnicy byłaby ciepła/gorąca.Może masz uszkodzony czujnik temp na termostacie?Ogrzewanie wnętrza działa, leci ciepłe powietrze z nawiewów po przejechaniu 3-4 kilosów??Po wstępnym rozgrzaniu zostaw go na wolnych obrotach i obserwuj czy termostat się otworzy.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Temperatura silnika 63 stopnie i nie wiecej

Postprzez Nicqo » 5 gru 2013, o 21:10

auto grzeje w srodku ale ta temperatura nie nalezy do wysokich. Tak jak tam jest 26 stopni. Nawet po przejechaniu 100 km rura dalej jest zimna.
Nicqo
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 16:13


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.