Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej klimie

Moderator: piotii

Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej klimie

Postprzez goralzmc » 23 wrz 2014, o 11:25

Witam,

Na początku chcę powitać wszystkich forumowiczów i podziękować za stworzenie obszernej "encyklopedii" wiedzy o Oplu Astrze H. Mam nadzieję, że wyciągnę sporo informacji stąd, jak i z czasem i doświadczeniem z tym samochodem sam podzielę się ciekawymi informacjami.
Jestem posiadaczem Opla Astra H z silnikiem benzynowym 1,8 o mocy 125 KM. Rocznik 2004, 5-cio drzwiowy hatchback.

Wracając do tematu.

Przeszukałem forum, znalazłem być może tematy podobne, aczkolwiek jednak inne. I mam nadzieję, że nie spamuję.

Mam problem jak myślę z klimatyzacją typu climatronic. Mianowicie z okolic sprężarki klimatyzacji wydobywa się dziwny, jednostajny hałas. W środku słyszalny jakby dobiegał z okolic nóg pasażera. Takie jakby chrobotanie, przypominające: "zżyt, zżyt" odstępach około 1-2 sekundowych. Tak jakby coś zacierało wewnątrz sprężarki. Dźwięk ten jest słyszalny jedynie przy wyłączonej klimie, gdy klimatyzacja chodzi wszystko jest ok. Dodatkowo napiszę, że dźwięk jest niesłyszalny gdy silnik jest zimny, następuje wraz z rozgrzaniem silnika. Czasami mam wrażenie jakby wraz ze zwiększeniem obrotów silnika, gdy jest ciepły narastał, a po ich stabilizacji przy prędkości około 100-110 km/h na 5-tym biegu był niesłyszalny (może tylko dla mojego ucha).

Dodam, że wymieniłem już pasek wielorowkowy, koło pasowe na wale korbowym, koło z łożyskiem napinacza (napinacz sprawdzony, jest ok), alternator i łożysko alternatora również sprawdzone, fachowiec stwierdził, że jest dobre, nawet uzupełniłem płyn w układzie wspomagania kierownicy, bo ciut brakowało. Dodatkowo odpalałem samochód na ściągniętym pasku klinowym i dźwięku nie było słychać, więc wykluczam rozrząd.
Dodam jeszcze najważniejsze, że na samym początku wymieniłem koło pasowe na sprężarce klimatyzacji w warsztacie specjalizującym się tego typu wymianami.
Oczywiście pojechałem na reklamację do tego warsztatu, ale Pan, który tam pracuje nie wie co to może być i proponuje mi wysłanie sprężarki na diagnozowanie do Łodzi. A znając życie pewnie będzie się to wiązać z dodatkowym kosztem, które i tak już są nie małe i może okazać się zbyteczne.

Moje pytanie, czy ktoś może miał podobną usterkę, czy ktoś z Szanownych forumowiczów może wiedzieć co może być przyczyną tego hałasu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam Wszystkich.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 24 wrz 2014, o 14:42

Kolego pomyśl przez chwile.....przyczyne tych zgrzytów już wymieniłeś w swoim opisie
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 24 wrz 2014, o 14:47

Dzięki za podpowiedź. No w sumie nie znam się za bardzo na klimatyzacjach.
Czy kompresor może być zatarty? Czy to o to chodzi?
I jeszcze jedno pytanie: Czy powodem może być brak lub ubytek oleju w kompresorze?
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 24 wrz 2014, o 15:01

Wyłaczona klima to znaczy, że kompresor stoi w miejscu także kompresor odpada bo dzwieki nadal są słyszalne
Także kompresor odpada....Zgaduj dalej chyba, że pokreciłeś cos w swoim opisie a mianowicie te dzwieki oby na pewno są na wyłaczonej klimie?

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 24 wrz 2014, o 17:16

No właśnie tylko na wyłączonej na sto procent, nawet nasłuchiwałem przykładając drewniany kij od szczotki za równo wtedy, gdy klima była włączona, jak i wyłączona i dalej słychać było tylko na wyłączonej. Więc po tym wnioskuję, że to sprężarka.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 24 wrz 2014, o 19:43

Podczas wyłączonej klimatyzacji obraca się tylko koło pasowe a tarcza sprzegła stoi w miejscu. Jeżeli tarcza stoi w miejscu to (miedzy tarcza a kołem powinienes mies szczeline?) kompresor nie pracuje! I to nie jest wina kompresora. Czy wiesz o która mi szczeline chodzi? I czy na zgaszonym silniku próbowałeś recznie obracać za tarcze (czy nie jest skrzywiona) ....?
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 24 wrz 2014, o 20:32

Samą zasadę rozumiem. Dlatego tym bardziej dziwi mnie dlaczego słychać ten odgłos ze sprężarki. Być może jest tak, że tarcza jest krzywa i tworzy się rezonans i przechodzi na sprężarkę. No nic jak tylko wypada mi sprawdzić w sposób zaproponowany przez Ciebie.
Czy jest możliwe przyjmując, że wszystkie inne rzeczy zostały wymienione prawidłowo, że ten odgłos pochodzi z innego miejsca niż sprężarka lub jej bezpośredni osprzęt?
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez sparspar » 24 wrz 2014, o 20:49

1.Sprawdz czy trze o tarcze kolo pasow i oby na pewno bylou wymienuana kolo pasowe z lozyskiem?
2. Takl odnosnie pezechodzenia dzwiekow...one sa mylne..
Ps sorry za bledy , ale pisze z komoeki jutro bledy poprawtie
Slucgaj zdiagnozowanie Twojego problemu na zywo nie zajmuje wiecej biz 10 minut.. moze my sie nie rozumiemy i stad tw niejasnosci... sprawdz tarcze
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 24 wrz 2014, o 21:02

Tego na sto procent nie wiem, koło pasowe na sprężarce na pewno, ale czy z łożyskiem to nie wiem. Ale pewnie tak, bo coś mi tłumaczył, że to oryginalne jest nierozbieralne. Nie wiem czy to jakaś podpowiedź, ale część kosztowała 300 zł. Chyba, że dałem się zrobić i mnie naciągnął, bo jak debil żadnego rachunku nie wziąłem i teraz gość mnie nie traktuje poważnie.
Dzięki za sugestie.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Hałas z okolic sprężarki klimatyzacji przy wyłączonej kl

Postprzez goralzmc » 27 wrz 2014, o 09:55

Ponoć nie ma tam sprzęgiełka tylko zawór sterujący i sprężarka dlatego się kręci nawet, gdy klima jest wyłączona. Było mało gazu, bo tylko 210 g, a powinno być jakoś pomiędzy 450-500 g i ciut mało też smaru. Zostało to uzupełnione, ale sprężarka już chyba trochę zatarta jest. Trzeba jeździć i albo cichnie, albo z czasem się rozleci.
Pozdrawiam.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.