Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rurka skraplacza...

Moderator: piotii

Rurka skraplacza...

Postprzez lechst » 27 lis 2011, o 09:55

Astra H 1,3 CDTi gdzie posiada wyjście rurki ze skraplacza klimatyzacji automatycznej, dokładnie. U mnie mam mokrą całą podłużnice od strony kierowcy, a rurki nie widzę (przez otwory w podłużnicy też nic nie widać). Boję się :? że to zacznie mi rdzewieć, chciałbym ją przedłużyć lub coś inaczej zrobić. Wczoraj usłyszałem po raz pierwszy na wolnych obrotach (tylko słychać) bardzo słaby pisk, przy przednim prawym kole z przodu ( napiszę jak wyczuję, co to jest), boję się że to turbina. Pozdrawiam i czekam na sugestie.
lechst
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 09:21
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: Rurka skraplacza...

Postprzez andy17d » 28 lis 2011, o 08:31

Wyjście rurki jest na ściance dzielącej przedział silnika i kabinę w okolicach wspomagania kierownicy (przy zbiorniczku). To takie krótkie kolanko uformowane na końcu na kształt krzyżyka.
Ta rurka w każdym modelu raczej jest w tym samym miejscu (niezależnie od silnika).
Odnośnie tej turbiny to pisz w dziale silniki, bo tutaj raczej nikt nie pomoże.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Rurka skraplacza...

Postprzez lechst » 28 lis 2011, o 16:42

Duże dzięki, faktycznie jest a ja szukałem pod samochodem. Dziwne to skąd mam mokrą podłużnice po stronie kierowcy od spodu samochodu. W kabinie pod dywanikami sucho. Może pęd powietrza przenosi skropliny z klimy. Przedłużę to kolanko i zobaczę. Pisk to prawdopodobniej rolka napinacza. Dzięki.
lechst
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 09:21
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Rurka skraplacza...

Postprzez andy17d » 28 lis 2011, o 22:30

lechst napisał(a):Duże dzięki, faktycznie jest a ja szukałem pod samochodem. Dziwne to skąd mam mokrą podłużnice po stronie kierowcy od spodu samochodu. W kabinie pod dywanikami sucho. Może pęd powietrza przenosi skropliny z klimy.

Może podłużnica jest mokra od wody wyciekającej z odpływu podszybia.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Rurka skraplacza...

Postprzez lechst » 29 lis 2011, o 14:58

Sprawdzę, Dzięki.
lechst
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 09:21
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.