Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

nie włącza sie sprężarka

Moderator: piotii

nie włącza sie sprężarka

Postprzez freak10 » 25 kwi 2012, o 19:33

witam. mam takie problem. nabiłem i odgrzybiłem klime(klimatronik) oczywiscie szczelosc wporzadku. po ustawieniu temp sprężarka
sie nie włącza i znawiewów leci [powietrze letnie. jaka moze byc tego przyczyna??
freak10
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 17:00
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez sebox » 12 sie 2012, o 08:18

Najczęściej leci cewka klimatyzacji, może być to również sprzęgło. Na szczęście wszystko można dokupić oddzielnie...
Mi padła cewka, wymieniłem cewkę i musiałem wymienić jeszcze sprzęgło bo przy nowej cewce zaczęło się ślizgać... w raz z sprzęgłem wymieniłem od razu koło pasowe.
Pamiętaj tylko że cewkę można kupić samą ... ale kolo pasowe i sprzęgło występuje już w kpl wraz z cewką.
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez radint » 12 sie 2012, o 09:58

Jeśli sprężarka jest podobna do tej w astrze G, to u ojca w cewce poszedł bezpiecznik termiczny, takie same objawy.
Rozebraliśmy zamontowaliśmy nowy i do dziś wszystko działa, koszt może 2zł :)
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez anten » 23 sie 2012, o 18:42

freak10 napisał(a):witam. mam takie problem. nabiłem i odgrzybiłem klime(klimatronik) oczywiscie szczelosc wporzadku. po ustawieniu temp sprężarka
sie nie włącza i znawiewów leci [powietrze letnie. jaka moze byc tego przyczyna??


Elo
Podpinam sie po temacik! Astra H
U mnie tak samo jak wyżej, czy możecie rozwinąc więcej tego tamatu ? Jak i gdzie można to sprawdzić? Jaki bezpiecznik lub w tej cewce jak się dostać.
dzieki za info i pozdrawiam .Wydaje mi się że jakzałączam klimę to słychać pstyk od silnika ale nie leci zimne .
thx
anten
 

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez radint » 23 sie 2012, o 23:35

Na początek, jeśli twierdzisz, że coś cyka;) to po załączeniu klimy zerknij pod maskę czy obraca się sprzęgło wraz z kołem pasowym, jeśli nie, to będzie winna cewka. Aby się do niej dostać, wystarczy zdjąć pasek, odkręcić sprzęgiełko jak dobrze pamiętam i pod nim jest cewka albo pod kołem, ze 2 lata temu to rozbierałem, ale wszystko jest intuicyjne, będzie trzeba również ściągnąć pierścień osadczy. Jak już cewka będzie wyciągnięta bezpiecznik jest w dolnej części w małym prostokątnym "pojemniczku" podważyć śrubokrętem jest wszytko;) podeprę się tematem z innego forum dokładnie tak to wyglądało. Mam, nadzieję, że koledzy z forum opel24 mnie nie uduszą, http://forum.opel24.com/topic/41319-Cew ... i-wymiana/
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez anten » 24 sie 2012, o 17:59

Elo
Zobaczyłem :shock: i nie kreci się sprzęgiełko ze sprężarki :evil: Czyli czeka mnie rozbieranie .
A pytanie moje brzmi czy jak wyciągnę sprężarkę utracę cały naładowany freon z klimy ?
Jutro podjadę na giełdę poszukać tego bezpiecznika termicznego aby go mieć już na zapas i dalej zabiorę się do naprawy. :roll:
3majcie się all

PS. Czy macie tabliczkę zanamionową przy silniku ?
Ja nie mam , mam tylko taką informacje do klimy że 475 nabić , autko sprowadzone z Belgii !
anten
 

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez radint » 25 sie 2012, o 13:54

Wiesz, co jak będziesz chciał wyciągnąć sprężarkę to z całą pewnością stracisz czynnik, cewkę wyciągniesz bez demontowania sprężarki. Szkoda czynnika;) A bezpiecznik kupisz w każdym elektronicznym sklepie
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez anten » 8 wrz 2012, o 14:36

Jestem
Klimę naprawiłem , ale wymiana u mnie bezpiecznika nic nie dała.Cewka była walnięta nie miała przejścia , więc zmuszony byłem kupić nową cewkę i po szybszym już montażu :D klima śmiga jak się patrzy :lol:
Oczywiście bez wyciągania sprężarki i utraty czynnika!!
Koszt nowej cewki to 135zł. a bezpiecznika który zakupiłem 3.99zł.
To i tak taniej niż w warsztacie + robocizna i ponowne nabicie klimy :P :P
Pozdrawiam
anten
 

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez radint » 9 wrz 2012, o 00:34

Jak widać opłaca się naprawiać samemu jeśli mamy możliwość. :) Dopadła Cie droższa awaria, ale faktycznie i tak nie wyszła tragicznie, sporo ludzi pewnie by wymieniało sprzęgło itp., bo tak by zalecił serwis. Dla potomnych mamy dobry temat:) Pozdrawiam
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: nie włącza sie sprężarka

Postprzez tomek712 » 30 paź 2012, o 15:45

Jak może nie obracać sie razem sprzęgło wraz z kołem pasowym jeśli są ze soba skręcone na około 3 śrubami i do tego jedną większą na środku? U mnie się odraca zawsze razem i nie ważne czy mam załączoną klimatyzację czy nie (AC), jednak klimatyzacja tak czy inaczej nie działa mi...
tomek712
Starszy kierowca
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 19:53
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.