Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Moderator: piotii

sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez adrian131994 » 31 mar 2015, o 19:59

Witam, mój problem polega na tym iż moje sterowanie nadmuchem (klima manualna) nie działa właściwie, to znaczy nie można ustawić kierunku nawiewu (ciągle dmucha na nogi) po drugie dmucha tylko ciepłym powietrzem, poza tym przycisk klimy i recyrkulacji nie działa, proszę o pomoc .
adrian131994
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 19:35
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez kaliope » 31 mar 2015, o 22:11

Wyglada na to, że Astry w klimie w manualu mają ten sam problem co zafiry. Zaciera się ramię dźwigni przy mechanizmie przestawiania kierunku nawiewu. Jakiś gość z forum w UK wrzucił filmik tego mechanizmu i fotkę gdzie wsadzić podkładkę.

http://www.youtube.com/watch?v=wwgmBenGyzo

diagram przygotowany przez kolegę hornetxoh z vauxhallownersnetwork.co.uk

Obrazek

Powyższe rzeczy dotyczą zafiry, ale pewnie w astrze podobnie lub identycznie.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez adrian131994 » 6 kwi 2015, o 15:18

Dzięki za podpowiedź, problem rozwiązany, bezpiecznik wymieniony i panel sterowania.
adrian131994
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 31 mar 2015, o 19:35
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez dczubinski » 7 lis 2016, o 12:49

Witam wszystkich. Mam problem z moja astra, chodzi o to ze ciągle pali mi bezpiecznik od sterowania nawiewem ogólnie cały climatronic nie działa nawet podświetlenie
na wyświetlaczu też mi nic nie pokazuje, ale chodzi o to że wymieniłem bezpiecznik na taki sam 5A i jak włączę zapłon to działa ale gdy tylko odpalę samochód bezpiecznik się pali. wstawiłem na próbę 7,5 też się spalił w momencie odpalenia auta. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym proszę o rade bo nie da się jeździć bez ogrzewania.
dczubinski
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 12:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez sparspar » 7 lis 2016, o 16:16

Witam

A sam bedziesz zabieral się za to?
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez dczubinski » 7 lis 2016, o 16:20

raczej tak chyba ze naprawdę mnie to przerośnie, ale pojęcia trochę mam i chęci też są tylko nie chciałbym rozbierać całego samochodu
dczubinski
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 12:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez sparspar » 7 lis 2016, o 16:22

Tutaj masz filmik poglądowy jak odpiąć klimatronik. Zrób to, włóż bezpiecznik i odpal silnik. Bedziemy wiedzieć coś więcej :)
https://www.youtube.com/watch?v=4Gd5Kltj0zQ

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez dczubinski » 7 lis 2016, o 17:01

na odpiętym nic się nie dzieje, dodatkowo zmierzyłem prąd w miejscu bezpiecznika w sensie w miejsce bezpiecznika wstawiłem amperomierz i wartość na odpalonym samochodzie nie przekracza 3,5 A możliwe że coś powoduje chwilowe skoki napięcia ?
dczubinski
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 12:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez sparspar » 7 lis 2016, o 17:09

Skoki aż tak duże nie wchodzą w gre...no chyba, że od climatronika. Najlatwiej byłoby go podmienić...
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: sterowanie klimatyzacją i nawiewem problemy

Postprzez dczubinski » 7 lis 2016, o 17:15

no trochę to dziwne bo w ciągu 10 min spaliłem 3 bezpieczniki w tym jeden 7.5A. ale ostatnio miałem też dziwna sytuacje z alternatorem zapaliła się kontrolka ładowania ale po wyłączeniu radia i ładowarki samochodowej zgasła napięcie ładowania w testmode od 13.5 do 14.2 identyczne na aku mierzone miernikiem może alternator jakieś dziwne skoki ma ale raczej to odbiło by się na wszystkim
dczubinski
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 lis 2016, o 12:40
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.