Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Moderator: piotii

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez marian321 » 22 kwi 2018, o 05:54

Witam."ruski" sposób zastosowalem ale nie jest najlepszy.Moze ktos znalazl cos?
Ostatnio edytowano 10 sie 2019, o 16:12 przez marian321, łącznie edytowano 1 raz
marian321
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 18:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez soltys_viara » 3 kwi 2019, o 06:43

Na podstawie ruskiej stronki skonstruowałem sobie moduł ograniczający prąd silniczka, po podłączeniu w domu nawet to działa. Czuć że silniczek działa z mniejszą mocą. Pytanie mam do forumowiczów czy ktoś wie gdzie można kupić nową klapkę? Nie chcę jej naprawiać ruską metodą. Znalazłem kiedyś oryginał do kupienia ale jeśli dobrze pamiętam za coś około 300zł. Obdzwoniłem okoliczne szroty i o dziwo na niektórych nie posiadają w ogóle części do astry H. Jeden z panów nawet mi powiedział iż to za młody samochód żeby miał jakieś części. Na jednym z portali aukcyjnych też rozpytywałem ze 20 sprzedających części i też nigdzie nie można dostać tej klapki.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez topiq » 3 kwi 2019, o 07:43

15 lat to za młody samochód :D Dobre. Popytaj o klapkę do Astry G. Pytanie jaki typ masz obecnie? Stary czy nowy? Opel po jakimś czasie, chyba w lifcie wprowadził poprawioną. Różną się też tą ośką zakładaną na silniczek. Na nowych klapkach jest nadlany w plastyku ogranicznik. Mają też różne numery fabryczne. Przykładowy sklep https://www.e-opel.com.pl/klapa-obiegu- ... tra-g.html
Na 100% większość używek będzie połamana. Chyba że się trafi jakiś jeden z ostatnich rocznikowo liftów, gdzie właściciel nie miał czujnika złego powietrza i nie używał obiegu wewnętrznego. Ale zazwyczaj w 90% ta klapka już jest połamana albo była naprawiana.
Tu jeszcze z nowym numerem https://www.renimix.pl/obudowa-nagrzewnicy-p-3118.html chyba poprawiona. Samej klapki nie dostaniesz. Szukałem sam i jedyna jaką znalazłem to gdzieś za granicą. Naprawiłem więc swoją. Skleiłem co się dało skleić a później wzmocniłem to od zewnątrz obejmą do węży, wcześniej szlifując nadmiar metalu z części przykręcanej. I tak zamiast wkręta, który za dużo zajmuje dałem tam popnit. Tylko trzeba się było też przez klapkę przewiercić cienkim wiertełkiem, żeby nit przeszedł. Coś podobnego jak na tej rosyjskiej stronie. Trzyma elegancko. Przy okazji u mnie musiałem wymienić całą tą gąbkę od strony z zewnątrz, bo się sypała. Zastąpiłem ją taką cienką gumową pianką na taśmie klejącej. Jak dotychczas od września działa bez problemów, każdy smród diesla na światłach zatrzymuje na zewnątrz.
https://www.ebay.de/p/Opel-93196653/1449780247 trochę słaba cena ;) Ale może coś znajdziesz taniej. Szukaj na olx szybciej znajdziesz niż na allegro.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez soltys_viara » 3 kwi 2019, o 10:15

topiq napisał(a):Popytaj o klapkę do Astry G

tego nie próbowałem.

topiq napisał(a):Pytanie jaki typ masz obecnie? Stary czy nowy?

ASTRA jest z 2010r więc zakładam że nowy. Da radę to w jakiś sposób zweryfikować?

W sumie to trochę źle napisałem wcześniej, muszę zakupić klapkę wraz z obudową. W mojej obudowie wyłamane są też ograniczniki. Widoczne jak na zdjęciach.

klapka.jpg
klapka
klapka.jpg (230.23 KiB) Przeglądane 16125 razy

obudowa.jpg
obudowa
obudowa.jpg (246.09 KiB) Przeglądane 16125 razy


Na dzień dzisiejszy klapkę mam ustawioną na stałe w pozycji obiegu zewnętrznego. Po prostu przywiązaną do obudowy kawałkiem drucika :) silniczek natomiast jest odłączony. Jak dla mnie to tylko chwilowe rozwiązanie.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez topiq » 3 kwi 2019, o 10:36

Raczej nowy. U mnie nie ma tych ograniczników. To od AG odpada raczej. Używka nie będzie wiele mniej kosztować niż nowa. Chyba że w AG też stosowali później te nowe. Ale tam silnik idzie chyba przez taką ćwierć zębatkę a nie bezpośrednio jak w AH. Najlepiej porównać. AG też długo tłukli. https://opel.7zap.com/pl/car/t98/c/6/2-1/#13 jak widać i Zafira A coś podobnego miała. Może wystarczy ośki podmienić. To już na żywo najlepiej oglądać i porównywać ze swoją. Numery części wyglądają na takie same. Nie wiem jak kwestia mocowania silniczka. Może takie same są a tylko silniczek w G ma inaczej prowadzoną oś. Do AG widziałem całe kanały wraz z tą obudową i nagrzewnicy za 150 zł. Do AH straszna posucha.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez soltys_viara » 8 sie 2019, o 21:24

Próbowałem zakupić oryginał ze stron podanych wcześniej ale są niedostępne. Ponoć w magazynach w Niemczech nawet ich nie ma bo w jednym sklepie chcieli ściągnąć.
Ostatnio jednak przez przypadek znalazłem na allegro zamiennik za 50 zł. Z tym iż jest to sama klapka bez obudowy. Chciałem zakupić oryginał żeby mieć obudowę z tymi ogranicznikami ale pomyślałem, że spróbuję z samą klapką skoro jest tak trudno dostępna. Zamówiłem, wczoraj przyszła, dziś zamontowałem.

Pasuje ładnie, wszystko chodzi, dołączyłem zrobiony przez siebie moduł, silniczek nie ma już takiej mocy więc może ponownie jej nie połamie. Z ogranicznikami na obudowie byłoby pewniejsze ale zobaczymy jak się spisze z samym wpiętym modułem.

Jeśli ktoś szuka klapki to jeszcze zostało 900 szt na aukcji:-)
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez topiq » 9 sie 2019, o 06:31

Dzięki za cynk. Wrzuciłem w obserwowane jakby moja połatana nie wytrzymała. Póki co rok prawie i działa jak trzeba, ale chyba sobie na zapas zakupię. Swoją drogą jakiś Marian zwęszył interes i sprzedaje te klapki po 90 zł :D Ludzie są poje... albo mają innych za idiotów :D
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez soltys_viara » 9 sie 2019, o 20:56

Popyt jest a podaż mała to można się dorobić na klapkach :D
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez soltys_viara » 27 sie 2019, o 20:52

jeden z użytkowników forum astraklub sprzedaje moduły ograniczające prąd silniczka, właśnie wrzucił kilka sztuk do sklepu, poniżej link do wątku, post nr 87.
https://astraklub.pl/viewtopic.php?f=171&t=831877&e=1&view=unread#unread
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Obieg wewnętrzny i zewnętrzny powietrza

Postprzez topiq » 28 sie 2019, o 12:52

Mam taki moduł. Działa od roku. Tak że polecam.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.