Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Chłodnica klimatyzacji

Moderator: piotii

Chłodnica klimatyzacji

Postprzez thekamilex » 26 cze 2016, o 07:39

Witam
Posiadam Opel Astra H 1.4 z 2005r. Wczoraj pojechałem do serwisu żeby nabić klimatyzację i okazało się że jest nieszczelna. Powiedziano mi że trzeba wymienić chłodnicę klimatyzacji. Mechanik mi "zaśpiewał" 750zł za naprawę wraz z nabiciem. Czy warto to naprawić w warsztacie czy lepiej spróbować samemu wymienić chłodnicę i później sprawdzić szczelność i nabić klimatyzację?
thekamilex
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 13:55
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Chłodnica klimatyzacji

Postprzez Kuchar » 7 lip 2016, o 09:26

Trochę dużo zaśpiewał według mnie. Dzisiaj właśnie odbieram Astrę po identycznej naprawie (nieszczelna chłodnica) to napisze ile mnie skasowali. Ale wstępnie wiem, że za nową chłodnicę (zamiennik) policzyli 350 zł, do tego pewnie stówka robocizny + napełnienie też stówka, więc myślę że w 550-600 zł się zmieszczę.

EDIT: Wyszło dokładnie 550 zł z wymianą chłodnicy (zamiennik Nissens) i ponownym nabiciem klimy. Niestety w moim przypadku dalej słychać delikatny szum z nawiewu przy odpalaniu i boje się, że nieszczelna chłodnica to nie był jedyny punkt w którym gaz uciekał...
Kuchar
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 lip 2016, o 09:23
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.