Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Chłodnica Klimatyzacji - 3cia nieszczelna a kosz jej wymiany

Moderator: piotii

Chłodnica Klimatyzacji - 3cia nieszczelna a kosz jej wymiany

Postprzez piotrekpoznan » 23 sie 2016, o 08:15

Witam, Tak jak w tytule mam problem z chłodnica klimatyzacji. Obecnie wymieniam ja 3ci raz. Poprzednie 2ie okazały się nieszczelne i padały przeciągu 10-12 m-cy od ich zamontowania. Ta 3cią szlak trafił po 10 m-ca. Poprzednie 2ie były reklamowane przez mojego mechanika do sklepu gdzie je kupował. Reklamacja uznana i wymieniali mi je na nową. Z tą również zgłosiłem się do mechanika z żądaniem jej reklamacji. Reklamacja zapewne rozstanie uznana tylko mi chodzi jeszcze o inna rzecz co z kosztami demontażu/montażu + nabici Klimy? Za każdym razem za to płace a to nie moja wina, że jest chłodnica jest walnięta ... Czy mam jakieś prawa domagać się wymiany tej chłodnicy na ich koszt czy to od sprzedawcy czy od warsztatu. Piszę od Warsztatu bo tak naprawdę chłodnicę to Warsztat kupił i mi ją zamontował czyli sprzedał dalej, ale po wstępnej rozmowie o warsztat od tego ręce umywa. A koszt wymiany + jej nabicie to nie małe pieniądze biorąc pod uwagę ta czynność x3.
Ktoś coś poradzi co w takiej sytuacji?
piotrekpoznan
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 12:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Chłodnica Klimatyzacji - 3cia nieszczelna a kosz jej wym

Postprzez sparspar » 23 sie 2016, o 08:39

" Zakres odszkodowania
Odszkodowanie za szkodę na mieniu nie obejmuje uszkodzenia samego produktu ani korzyści, jakie poszkodowany mógłby osiągnąć w związku z jego używaniem. Odszkodowanie nie przysługuje, gdy szkoda na mieniu nie przekracza kwoty będącej równowartością 500 euro."

Jest wiele stron na których możesz się zalogować i zapytać radce prawnego. Czasami to kosztuje kilka złoty za zalogowanie.
Pozdrawiam


ps. Tutaj masz pewien artykuł: http://adwokat-lodzi.pl/produkt-niebezp ... ny-prawnik
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Chłodnica Klimatyzacji - 3cia nieszczelna a kosz jej wym

Postprzez piotrekpoznan » 23 sie 2016, o 08:48

Dzięki za odpowiedz! Ale chyba nie do końca się rozumiemy bo nie chodzi mi o odszkodowania tylko o przysługujące mi prawa z tytuły:
Art. 561(3)
Koszty wymiany lub naprawy ponosi sprzedawca. W szczególnościobejmuje to koszty demontażu i dostarczenia rzeczy, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia
piotrekpoznan
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 12:12
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Chłodnica Klimatyzacji - 3cia nieszczelna a kosz jej wym

Postprzez sparspar » 23 sie 2016, o 09:11

Witam

Wg mnie powinni zwrócić Ci kase, bo uwzględnili gwarancje...( przyznali się, niech ponoszą teraz koszty)


Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.