Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Moderator: piotii

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez drahe » 12 wrz 2016, o 07:55

umek19 napisał(a): cim, uec, ecu, rec, panel klimatyzacji, wentylator na chłodnicy działa na ilu biegach? wysokie ciśnienie w klimie mogło byc od brudnego filtra powietrza był wyminiany?


Wysokie ciśnienie w klimie od brudnego filtra :lol: :lol: :lol: :lol: żarty jakieś???
CIM do sprawdzenia :lol: :lol:
Cały samochód wymieni po twoich radach wymieni a klima nie ruszy ;)

A tak serio to zerknij czy masz przekaźnik nr 8 poprzednio pomyliłem się.Bezpiecznik K11 jest od wentylatora i każdy go ma sorki.A papuga umek powtórzył tylko mój błąd.
I sprawdź bezpieczniki 20 i 32.
Załączniki
uec.jpg
uec.jpg (192.53 KiB) Przeglądane 10741 razy
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez umek19 » 12 wrz 2016, o 10:45

drahe napisał(a):
umek19 napisał(a): cim, uec, ecu, rec, panel klimatyzacji, wentylator na chłodnicy działa na ilu biegach? wysokie ciśnienie w klimie mogło byc od brudnego filtra powietrza był wyminiany?


Wysokie ciśnienie w klimie od brudnego filtra :lol: :lol: :lol: :lol: żarty jakieś???
CIM do sprawdzenia :lol: :lol:
Cały samochód wymieni po twoich radach wymieni a klima nie ruszy ;)

A tak serio to zerknij czy masz przekaźnik nr 8 poprzednio pomyliłem się.Bezpiecznik K11 jest od wentylatora i każdy go ma sorki.A papuga umek powtórzył tylko mój błąd.
I sprawdź bezpieczniki 20 i 32.

Każdy może się pomylic i wtedy wystarczy powiedziec , że ktos się pomylił, ale tu nie było pomyłki. Nie kazałem wymieniać nic tylko sprawdzić ustawienia i zasilania, zacznij czytać co piszą inni - proszę cię kolejny raz przestań obrażać innych ludzi i zacznij pomagać zachowujesz sie jak rozpuszczone dziecko. Właśnie , ze przekaźnik k11 jest od spreżarki klimy i nawet jest dostarczany razem z nowa sprężarka
kompresor-klimatyzacji-delphi.jpg
kompresor-klimatyzacji-delphi.jpg (31.25 KiB) Przeglądane 10734 razy
. I nawet z twojego schematu wynika , że to k11 i to jest "prawie" jedyny mały przekaźnik, lub bezpieczniki 27,a bezpiecznik 3 w obu przypadkach, bezpieczniki z tyłu w REC 4 i 14. Kolega napisał, że klimatyzacja działała przed naprawa w serwisie gdzie zostało z aktualizowane oprogramowanie i na pewno tu jest problem. Własnie gdyby układ był brudny to by było niskie ciśnienie, usterka zaworu rozprężnego występuje bardzo rzadko i marmaz byłby tym jedynym. Chyba żeby nie włączyły się wentylatory na chłodnicy albo miał brudny filtr na skraplaczu klimatyzacji ale pisał , ze go wymienił na nowy- jedyna opcja wilgotny filtr skraplacza.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez drahe » 12 wrz 2016, o 11:45

Co do bezpiecznika to faktycznie wyszło małe nieporozumienie.
Według dokumentacji serwisowej bezpiecznik od klimy ma oznaczenie 8 według rozpiski zamieszczonej tutaj na stronie Astra 3 ma 11.
Na zdjęciu które zamieściłem zaznaczyłem dokładnie o który przekaźnik mi chodzi żeby nie było najmniejszych wątpliwości.
Za zamieszanie oczywiście przepraszam zainteresowane osoby :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez umek19 » 28 wrz 2016, o 18:03

Dziś miałem taki sam przypadek jak tu opisany, klima nabita, szczelna i nie działa. Ciśnienie na stacji do klimy i widziane przez komputer 26 bar. Po odessaniu i sprawdzeniu układu okazało się, że było za dużo czynnika i oleju 2 razy więcej niż trzeba , tak sie kończy nabijanie klimy w wulkanizacji :twisted:
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez drahe » 28 wrz 2016, o 21:23

Co za zbieg okoliczności :shock:
Dzisiaj też miałem podobny przypadek.
Wymieniłem CIMa i filtr powietrza (był brudny i dawno nie wymieniany)
Klima chłodzi jak złoto.
dzięki umek19 bez twoich cennych nie dał był rady ;)
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez beton » 22 gru 2016, o 09:18

Troche późno ale u mnie była klima do wymiany ta ze sprzęgłem kosztuje ponad 4 tyś zł w serwisie a zamiennika nie ma jedynie używka :| takie dostałem info. Zamontowałem więc sprężarkę ze sprzęgłem był problem tylko z uruchomieniem elektromagnesu:) pojechałem do "szpeca" od klimy i mówi że to nie problem zaprogramował jakoś coś że działa bez problemu. Tyle że w OPCOM teraz nie mam żadnego info na temat klimy :(
beton
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 22:35
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Problemy z klima po wymianie sprezarki.

Postprzez umek19 » 22 gru 2016, o 20:52

oby było dobrze , choć spotkałem takich kila przypadków i nie kończyły sie one happy endem ,
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.