Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wyciek

Moderator: piotii

Wyciek

Postprzez Dominikos2 » 12 wrz 2016, o 14:28

Witam kupilem astre jest niby nabita i dziala ale zauwazylem wyciek tak jakby oleju.co to moze oznaczac uszkodzony kompresor czy moze cos innego
Dominikos2
Starszy kierowca
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 11:56
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Wyciek

Postprzez umek19 » 14 wrz 2016, o 01:35

Zauważyłeś wyciek z okolicy kompresora klimatyzacji, ale klimatyzacja działa. A ten wyciek to ma jakiś kolor np. zielony czy rdzawy?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wyciek

Postprzez Dominikos2 » 14 wrz 2016, o 05:25

Witam tak klimatyzacja dziala chlodzi ale cieknie tak jakbu zielony olej no niewiem co robic co to moze byc.Doradz cos jak mozesz
Dominikos2
Starszy kierowca
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 11:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Wyciek

Postprzez drahe » 14 wrz 2016, o 08:08

Wrzuć przynajmniej zdjęcie tego wycieku.
Jak zielony olej to z klimy.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wyciek

Postprzez umek19 » 14 wrz 2016, o 12:11

Klima do naprawy a jak wynika z opisu to ten wyciek zauwazyłeś z okolicy kompresora klimy???? Jeśli to kompresor, to do uszczelnienia, sam raczej tego nie zrobisz ale da sie samemu, trzeba odessac czynnnik - albo wypuscic go o atmosfery, rozebrac kompresor wymienic uszczelniacz i "nabić " klime, pomyśl powoli o naprawie póki jest co naprawiać. Jesli masz kompresor , ze sprzegłem to mały problem, jesli bez sprzegła to lepiej napraw to szybciej
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wyciek

Postprzez Dominikos2 » 14 wrz 2016, o 13:08

Dzieki za rade.Szczerze mowiac to niewiem jak sprawdzic czy mam kompresor ze sprzeglem.jak to moge sprawdzic.Wiesz moze jaki koszt tego uszczelnienia wraz z nabiciem tak mniej wiecej.Powiedz czym sie rozni ze sprxeglem a bez sprzegla
Dominikos2
Starszy kierowca
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 11:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Wyciek

Postprzez umek19 » 15 wrz 2016, o 02:36

Oznaczeniami na nalepce jeśli jest fabryczna sprężarka to wc bez sprzęgła wj ze sprzegłem, miejscem gdzie dochodzi przewód w spreżarce i posiadaniem lub brakiem przekaźnika w skrzynce bezpieczników. Tak czy siak, za jakis czas przestanie działąć i naprawisz. Cena zależy gdzie pojedziesz , poczekaj trochę bo w zimie jest taniej w zakładach od klimatyzacji.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wyciek

Postprzez Astra1 » 6 lut 2017, o 21:54

Witam, mój samochód to Opel Astra H, silnik 1,6 Z16XEP. Jesienią zauważyłem problem w przewodach klimatyzacji dokładnie jeden z nich znajdujący się z lewej strony na, którym jest taka jak by kostka ( nie wiem dokładnie jak się to nazywa ) wycieka mi tak jak by zielony płyn, wyciek znajduje się z przewodu dokładnie z pod uszczelki.
Praktycznie od czasu ubycia płynu z tego miejsca włączona klima wydaje dziwny wyjący głos, przy większym obrocie silnika on wzrasta, przy mniejszym maleje.
Mechanik powiedział mi aby się tym nie przejmować, używać klimy i swobodnie jeździć samochodem, ja zaś mam wątpliwości aby od tego braku płynu nic mi się nie uszkodziło w samochodzie w dodatku odgłos klimy jest również dla mnie niepokojący.

Teraz pytanie moje do was, co o tym sądzicie?
Może ktoś z was miał podobny problem, lub domyśla się co to mogło by być, może problem jest jeszcze gdzieś indziej...

Bardzo proszę o wiadomości.
Astra1
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 21:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.