Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klimatyzacja nie działa

Moderator: piotii

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 23 wrz 2016, o 11:38

Niestety caly czas pracuje i dopiero dzis wieczorem bede miec chwile to napewno te zdjecia pokaze
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 24 wrz 2016, o 12:52

Oto zdjęcia skrzynki bezpieczników i sprężarki.
Załączniki
2.jpg
Sprężarka
2.jpg (236.09 KiB) Przeglądane 9593 razy
1.jpg
Bezpieczniki
1.jpg (224.79 KiB) Przeglądane 9593 razy
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez umek19 » 24 wrz 2016, o 16:10

ja obstawiam błąd presostatu -( gdy będzie uszkodzony to nie będzie błędu a będzie twierdzić , że jest pusto i nie włączy klimy) - gdybyś powiedziłą jaki masz cisnienie w układzie to by było wiadomo czy coś jest, brak czynnika( dziura w chłodnicy) lub uszkodzony przewód od sprzęgła albo sprzegło jesli masz ze sprzegłem ( według oznaczeń WC to bez sprzęgła a w skrzynce jest przekaźnik od sprzęgłowej spreżarki więc troche to dziwne - zobacz czy po włączeniu klimy na wtyczce od spręzarki jest 12v- jesli masz ze sprzegłem ale wyglada , że masz bez. Nie jedzie do elektryka a do ludzi co zajmują się klimatyzacja, tacy co tylko naprawiają klimy. "robiłem swapa klimy typy SAC na ECC"- wielki szacun !
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez drahe » 24 wrz 2016, o 20:16

do @matnowy
Napisz skąd jesteś może ktoś z forumowiczy ma opcoma i sprawdzicie parametry co widać w ECU jaka jest konfiguracja modułów.
Mogę pomóc wtedy przez teamviewera.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 24 wrz 2016, o 20:34

Klimatyzacja szczelna bo mechanik wymienil mi chlodnice bo byla dziura i mowil ze sprezarka bez sprzegla.
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez drahe » 24 wrz 2016, o 20:47

Trzeba sprawdzić jakie ciśnienie widzi ECU.
Klima może być szczelna,ciśnienie na manometrze też ok ale jak preostat jest uszkodzony lub podaje błędne dane (za niskie ciśnienie) kompresor nie ruszy.
Widać że było coś kombinowane: kompresor bez sprzęgła a w skrzynce bezpieczników przekaźnik który steruje sprzęgłem (w przypadku sprężarki sprzęgłowej)
Trzeba sprawdzić parę rzeczy.
Powiem ci tylko tyle że jak trafisz na dobrego elektryka ze sprzętem a wystarczy zwykły opcom + wiedza to masz problem rozwiązany :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.