Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Klimatyzacja nie działa

Moderator: piotii

Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 12 wrz 2016, o 15:38

Witam. Mam problem z niedziałającą klimatyzacją. Ostatnimi czasy wymieniłem chłodnice gdyż była w niej dziura i uciekał czynnik. Po wymianie i ponownym nabiciu, klima nie działa. Na początku jeszcze włączała się normalnie, później trzeba było trochę kombinowac(włączać, wyłączać kilkukrotnie) żeby "zaskoczyła" jednak teraz już nie włącza się w ogóle. Mechanik sprawdzał i instalacja jest szczelna. Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd B3843 : - czujnik jakości powietrza, niskie napięcie, stale.
Czy mielibyście jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez umek19 » 14 wrz 2016, o 01:33

czujnik jakosci powietrza- albo go nie ma, albo się zepsuł ale on nie jest ci potrzebny, można go "wykodować"- powinien byc obok silnika wycieraczek. Jaka masz klimę? Z opisu wynika, że zwykła AC czyli manulana, więc mógł zepsuć się panel klimatyzzacji, presostat albo cewka, przekaźnik ale w to wątpię, trzeba sprawdzic. Obstawiam presostat , jakie cisnienie widzi sterownik?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez drahe » 14 wrz 2016, o 08:07

Matnowy napisał(a):Witam. Mam problem z niedziałającą klimatyzacją. Ostatnimi czasy wymieniłem chłodnice gdyż była w niej dziura i uciekał czynnik. Po wymianie i ponownym nabiciu, klima nie działa. Na początku jeszcze włączała się normalnie, później trzeba było trochę kombinowac(włączać, wyłączać kilkukrotnie) żeby "zaskoczyła" jednak teraz już nie włącza się w ogóle. Mechanik sprawdzał i instalacja jest szczelna. Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd B3843 : - czujnik jakości powietrza, niskie napięcie, stale.
Czy mielibyście jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam


Skoro wyskoczył błąd od czujnika jakości powietrza tzn że masz albo klimatronik albo SAC.
Podaj więcej szczegółów: sprężarka ze sprzęgłem/bezsprzęgłowa, rok auta.

Spróbuj na krótko wysterować sprężarkę (ze sprzęgłem), można to zrobić przez wyciągnięcie przekaźnika K11 w przedniej skrzynce bezpieczników.
Jak wyciągniesz przekaźnik trzeba zrobić mostek (zwarcie drutem) na stykach oznaczonych 30 87.Na przekaźniku jest schemat styków więc wszystko jest jasne.Trzeba to zrobić na pracującym silniku.
Jak sprzęgło nie zaskoczy to wiadomo gdzie jest przyczyna.
Jak zaskoczy to może być niewystarczające ciśnienie lub uszkodzony czujnik ciśnienia lub jeszcze jakaś inna przyczyna.
Sprawdź też wszystkie bezpieczniki związane z klimatyzacją.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 14 wrz 2016, o 09:25

Dziekuje za odpowiedz. Sprezarka chyba bez sprzegla a rok auts 2004. Klimatronik. A w jaki sposob spraedzic cisnienie? Czy na wydruku ktory dostalem po nabiciu klimy bedzie to napisane?jesli tak to podam w godzinach popoludniowych
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez umek19 » 14 wrz 2016, o 11:44

Żeby zoabzcyć jakie masz cisnienie trzeba podłączyc jakis interfejs innny niż elm327 itp ale tu nie koniecznie opcom . Najlepiej jedz do warsztatu gdzie znają sie na klimatyzacji a nie jeżdzicie do wulkanizacji i potem dziwne , ze klima nie działa. Na wydruku masz ile było czynnika i ile teraz jest. Jesli masz klime bez sprzęgła to skad wiesz , ze nie działa z opisu wynika , że masz ze sprzegłem bo piszesz , że "miała zaskoczyc" JAk już jest tu spec to on Ci pomoże, powodzenia , pozdrawiam drahe.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez drahe » 14 wrz 2016, o 14:49

Matnowy napisał(a):Dziekuje za odpowiedz. Sprezarka chyba bez sprzegla a rok auts 2004. Klimatronik. A w jaki sposob spraedzic cisnienie? Czy na wydruku ktory dostalem po nabiciu klimy bedzie to napisane?jesli tak to podam w godzinach popoludniowych



Przy okazji zrób zdjęcie skrzynki bezpieczników (oczywiście ze zdjętym deklem ;) )
Ciśnienie masz w blokach pomiarowych ECU ale musisz podjechać do kogoś na diagnostykę jak nie masz interfejsu.
Oczywiście można też zmierzyć podłączając się do stacji klimatyzacji.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez umek19 » 15 wrz 2016, o 01:59

Uważam jednak , że dużo lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie interfejsu czyli komputera do samochodu. Pozwoli to odczytać jakie widzi ciśnienie presostat, czy są jakieś błędy klimatyzacji( o błąd czujnika jakości powietrza się nie martw , bez tego da się żyć a nowy kosztuje parę stówek), wykonać jakieś testy. Moim zdaniem , ale mogę się mylić problem tkwi w elektromagnesie jeśli masz sprężarkę ze sprzęgłem , kabel nie łączy w co wątpię albo się trochę przytarł elektromagnes i nie daje rady zasprzęglić się z kołem pasowym. Zobacz czy przekaźnik "tyka" jak włączasz klimę może się "zmeczył", najłatwiej podmienić na chwilę na inny. Tylko popatrz jaką masz sprężarkę bo byłoby łatwiej.
Załączniki
bezsprzegła.jpg
jak nie masz sprzegła to brakuje przekażnika
bezsprzegła.jpg (2.9 KiB) Przeglądane 16538 razy
sprzęgłowa.jpg
kabel idzie do cewki oznaczenie wj
sprzęgłowa.jpg (57.06 KiB) Przeglądane 16538 razy
bezsprzegłowa.jpg
kabel idzie do zaworu oznaczenie wc
bezsprzegłowa.jpg (89.41 KiB) Przeglądane 16538 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Gienek » 19 wrz 2016, o 10:30

Nie wiem jak mozna nie miec klimatyzacji.
Gienek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 10:22
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez Matnowy » 23 wrz 2016, o 08:22

Witam ponownie. Pojechalem z ta klima do elektryka i stwierdzil ze to ze klima sie nie wlacza to wina wlasnie tego czujnika jakosci powietrza. Co wy na to?
Matnowy
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 07:37
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Klimatyzacja nie działa

Postprzez drahe » 23 wrz 2016, o 11:18

Nie lubię się powtarzać ale napisałem już że ten błąd nie ma związku z nie włączaniem się klimy.
Nawet niedawno robiłem swapa klimy typy SAC na ECC i w panelu też był ustawiony że czujnik występuje i błąd ale nie miało to żadnego wpływu na działanie klimy.
Po jakimś czasie klient sobie dołożył ten czujnik bo chciał żeby wszystko było tak jak w oryginale :D (czujnik można też wyłączyć bo był opcjonalny)
Prosiłem cię o zdjęcia....
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.