Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Segregacja

Moderator: piotii

Brak ogrzewania ale nie dokońca .

Postprzez Ksenomorf » 5 sty 2016, o 15:12

Witam
Pacjent Astra 1.4 i klimatronik , trasa dom-praca ok. 8km. Na dworze -14 C odpalam auto i po przejechaniu ok. 3km. silny nadmuch z nawiewów ale zimnego powietrza :o . Po dojechaniu do pracy sprawdzam temp. a tam 88 C ( normalnie mam ok. 70C ). Powrót do domu już w miarę normalny temp. ok 65-72C i w miarę ciepłe powietrze z nawiewów . Pytanie co z powodowało zanik ogrzewania i tak wysoki wzrost temp. silnika ? Płyn w porządku , auto dwa dni wcześniej przejechało ok. 550 km. i temp. zewnętrznej -10 C i temp. silnika oscylowała w granicach ok. 88-91 C .
Ksenomorf
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 12:22
Silnik: 1.4 Z14XEP


Hałas z klimatyzacji.

Postprzez artur1991 » 12 mar 2016, o 12:03

Witam,
od długiego już czasu dziwne dźwięki wydobywają się z wlotów powietrza, jakby buczenie, jest tak czy to na włączonej klimie czy też wyłączonej, jedynie na włączonej klimie czuć jakby wibracje dość intensywne wyczuwalne na kierownicy,
pozdrawiam
artur1991
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 11:56
Silnik: 1.8 Z18XE

Korek odpowietrzenia układu chłodzenia

Postprzez jacakam » 9 kwi 2016, o 16:37

Witam.

Czy wiecie może gdzie można dostać korek (odpowietrzenia) układu chłodzenia taki jak na zdjęciu

Obrazek

mój zakończył swój żywot po ukręceniu się i teraz muszę coś wymyślić żeby dalej się poruszać asią
jacakam
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 16:15

klimatyzacja błąd B0290-06

Postprzez pawzg » 11 kwi 2016, o 15:25

Witam wszystkich borykam sie z problemem nie działającej klimatyzacji.
Klima została nabita ale kompresor nie wystartował. Podłączyłem go op-comem i pokazuje błąd:
B0290-06 obwód cewki sterowania skokiem sprężarki, napiecie za niskie

Kompresor wyjałem oddałem do sprawdzenia firmie która regeneruje takie tematy podłaczyli pod maszyne i stwierdzają ,że jest sprawny w 100% niezatarty i zawór sterujący sprawny i wydajność tez ok.
Sprawdziałem czy dochodzi napiecie do kompresora na odpalonym aucie to pokazało 1,7V(chyba mało?)
Bezpieczniki przekazniki wszystko przejrzane i OK

Panowie jakieś rady ??

Asterix 2004 Z20LEL klimatronic spręzarka bezsprzegłowa (nr z sprezarki 13189393 )
OP-comem spradzałem ustawienie w kompie i jest ok(ustawione na bezsprzegłową)
pawzg
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 13:54
Silnik: 2.0T Z20LEL

Odpowietrzanie

Postprzez Marsylola11 » 19 kwi 2016, o 16:25

Witam,mam pytanie czy układ chłodzenia w silniku z16xep 1,6 16V odpowietrza się sam,i jeszcze jedno pytanie nie leci mi płyn do zbiorniczka wyrównawczego przy włonczonym silniku tym cienkim weżykiem,jaka może być przyczyna
Marsylola11
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

szukam całej nagrzewnica klimatronic

Postprzez Sciema0548 » 2 maja 2016, o 15:23

Witam szukam całej nagrzewnicy klimatronic w dobrej cenie może ma ktoś na sprzedaż ,bo na allegro są ceny dość wysokie.Albo jakiś schemat jak jest złożona bo muszę się dowiedzieć jak działają klapy mieszalnika .pozdrawiam
Sciema0548
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 20:40
Silnik: 2.0T Z20LEL

Czyszczenie nawiewów i klimatyzacji

Postprzez gronek1979 » 8 cze 2016, o 20:12

Mam środek w spray do czyszczenia nawiewów i klimatyzacji firmy Moje AUTO CleanAIR pisze ze ustawić wentylację w pozycji obieg na maksimum tylko nie wiem czy sam nawiew czy klima ma też działać czy bez klimy sam nawiew i czy samochód ma być odpalony.
gronek1979
Starszy kierowca
 
Posty: 50
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 20:36
Silnik: 1.8 Z18XE

uszkodzona klima??

Postprzez 19maras20 » 12 cze 2016, o 12:20

witam serdecznie.
mam dziwny przypadek i narazie nic z tym nie robilem poniewaz moze znacie odpowiedz i zaoszczedze czasu mianowicie.....
przy zakupie mojej astry 1.7 cdti sprzedawca zapewnial mnie ze klima jest nabita mozna jej smialo uzywac. zaufalem mu ( bylo to moje pierwsze auto z klima) uzywalem cale lato ale pod koniec zaczela slabiej chlodzic i do tego glosniej chodzic... podjechalem do pierwszego lepszego mechanika (bylo to 2 lata temu ) powiedzial ze do wymiany sprezarka.... (odpuscilem jak rzucil kwota) w zeszlym roku jej nie uzywalem... w tym roku stwierdzilem ze trzeba to naprawic i pojechalem do znajomego ktory doradzil mi zebym najpierw ja nabil i zobaczyl jak sie zachowuje.... tak zrobilem.... wlaczylem a/c i ponownie zaczela glosniej chodzic a powietrze bylo srednio zimne i do tego klima uszkodzila przepustnice (myslalem ze przypadek) wymienilem czesc na nowa wlaczylem klime i ponownie uszkodzilo przepustnice...

i teraz pytanie. Czy zakup nowej (uzywanej w bardzo dobrym stanie) sprezarki naprawi problem czy probowac odratowac ta ktora posiadam

z gory dziekuje za pomoc
19maras20
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2015, o 15:52
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Wymiana sprężarki klimatyzacji Astra H 1.8 Z18XE

Postprzez bundol » 18 cze 2016, o 19:38

Witam wszystkich,

chciałbym zapytać, czy ktoś z Was wymieniał ostatnio sprężarkę do klimatyzacji w Astrze 3H z silnikiem Z18XE? Mam problem bo nie mogę przeczytać pełnego opisu z naklejki, widzę tylko literki WA, a potrzebuję wiedzieć jaki dokładnie model szukać, a najlepiej zamiennik (jeśli taki istnieje). Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Czy poprzez nr VIN można takie dane uzyskać?

Z góry dziękuję.
bundol
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 cze 2016, o 17:39
Silnik: 1.8 Z18XE

Buczenie klimatyzacji / naprawa klimy w Warszawie

Postprzez afrololo » 24 cze 2016, o 12:30

Witam,
czytałem posty, jednak nie mogłem utożssamić się z żadnym :(

Naprawiłem ostatnio klimatyzację i zaczęło coś mi buczeć:

1. Podczas, gdy jest włączona
buczenie jest ciągłe, lekko przycicha przy ruszaniu, moze lekko cichnie przy wyższych prędkościach
2. Gdy klima wyłączona, załącza się co jakiś czas jakby wiatraczek przypominający buczenie przy włączonej klimatyzacji

Dodam, że wcześniej przed wymianą skraplacza z osuszaczem i nabiciu klimatyzacji, nie było takich dźwięków.

Do tego jeszcze mogę dodać, że tak przy 1100 obrotów na min silnik dziwnie buczy, nie ważne czy klima włączona czy wyłączona.

Bardzo proszę o pomoc.
Albo o podanie dobrego mechanika od klimatyzacji w Warszawie.

Pozdrawiam,
Jacek
afrololo
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2016, o 19:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.