Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Chłodne powietrze z nawiewu

Moderator: piotii

Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez Marsylola11 » 7 paź 2016, o 18:48

Witam mój problem polega na chłodnym wiejącym ogrzewaniu silnik nagrzany temperature pokazuje odpowiednią a wieje chłodne powietrze z nawiewu wykluczyłem termostat temperatura na wskazniku wysoka pokrętło na max a wieje lekko ciepłe powietrze do wnętrza kabiny.Prosze o jakies podpowiedzi
Marsylola11
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez sparspar » 8 paź 2016, o 20:35

Witam

Luknij na ten link ponizej,. Ja Ci nie pomoge bo nie grzebalem w astrze przy klapkach
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2355643.htm
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez umek19 » 8 paź 2016, o 20:56

dolej płynu chłodniczego albo zobacz czy węże do nagrzewnicy sa ciepłe, jeśli węże do nagrzewnicy ciepłe i płyn chłodniczy jest i nie masz walniętej uszczelki głowicy to wina klapek
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez Marsylola11 » 9 paź 2016, o 09:12

A gdzie kolego te klapki się znajdują,jak to naprawić.Zauważyłem jeszcze dzisiaj że jeden z węży który idzie do ogrzewania kabiny jest o wiele cieplejszy od drugiego mianowicie ten górny jest gorący a dolny nie zimny ale o wiele chłodniejszy od górnego tak jak by płyn nie krążył z taką samą temperaturą powietrze wieje nie zimne w kabinie tylko z taką temperaturą jak ten dolny waż morze sie cos stało z chłodniczką w kabinie prosze o podpowiedzi
Marsylola11
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez umek19 » 9 paź 2016, o 21:40

klapki są za "radiem" i za "schowkiem" ale sterowanie bardziej jest po stronie kierowcy . płyn chłodniczy jest? filtr kabinowy czysty? odkręc korek od płynu bo może sie zapowietrzył układ chłodniczy i nie da redy sie odpowietrzyc, zobacz czy jak przez chwile podniesiesz obroty silnika to czy nie leci cieplejsze powietrze(możliwe , że jest zapchana nagrzewnica) , jaka masz klimatyzacje? Podłącz komputer i zobacz czy sa błędy, może trzeba zrobic kalibracje klapek, mogło cięgno spaść z silniczka do sterowania
Załączniki
klapki nagrzewnicy (640x360).jpg
klapki nagrzewnicy (640x360).jpg (184.05 KiB) Przeglądane 15450 razy
silniczek nagrzewnicy.jpg
silniczek nagrzewnicy.jpg (70.41 KiB) Przeglądane 15450 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez Marsylola11 » 10 paź 2016, o 19:30

Dzięki kolego za podpowiedź na tom chwilę czekam na jakiś niemiecki specyfik do czyszczenia całego układu myślę że nagrzewnica jest zapchana tak jak pisałem wąż zasilający nagrzewnice jest gorący a powrót o wiele chlodniejszy temperatura nawiewu odpowiada mi temu chlodniejszemu zobaczę jak przepłukam układ tym czymś jak nie to sie odezwe.Pozdrawiam
Marsylola11
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez umek19 » 10 paź 2016, o 20:10

Kiedyś walczyłem z nagrzewnica w innym aucie , płukałem, dmuchałem, odpowietrzałem na zimnym, ciepłym itp, na wszytskie specyfiki czyszczące, odpowierzanie - płyn chłodniczy, wymiana termostatu , przerabiałem ogrzewanie reduktora instalacji gazowej wydałem wiecej niz kosztowałą nagrzewnica nowa, wymieniłem okazało się po rozcieciu starej , że była zatkana silkonem od pompy wody :( koloru niebieskiego- kto tak zrobił wiem i nie powiem a stało sie to po wymianie rozrządu. Że jeden wąż od nagrzewnicy jest chłodniejszy to raczej normalne ale jeśli jeden jest ciepły a drugi zimny to jest zatkana, możesz zdjąć te węze i podłączyc inne i spróbować wlać wode i zobaczyć czy swobodnie przepływa( u mnie był przepływ ale słaby, jak trzymałem na wysokich obrotach to leciało ciepłe powietrze ale podczas normalnej jazdy było zimno). Nie marnuj czasu na te środki odtykające to nie pomoże. Kiedyś chciałem odetkać chłodnice wody , wsypywałem nawet kreta i nic to nie dało. Z tego co wiem w astrze h nie ma zaworu nagrzewnicy jaki to był w astrze g , który to sam serwis kazał usuwać bo się psuł, sterowanie ciepłe-zimne jest przez pokrętło- silniczek-klapka, jeśli się mylę to proszę poprawić.
Załączniki
zawor nagrzewnicy astra g.jpg
zawor nagrzewnicy astra g.jpg (21.56 KiB) Przeglądane 15434 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez umek19 » 11 paź 2016, o 00:50

tak to wygląda dostęp wygląda tragicznie ale .... widziałem gorsze, te "nagrzewnice są odwrócone" wiec nagrzewnice masz na samym dole i po stronie kierowcy

poczytaj, jest troche zdjec temat podobny ale jeśli to wina nagrzewnicy to nie powinno byc tak zle , juz bym wolał rwać nagrzewnice niż klapke

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2355643.html

a tutaj masz film z astry g ale w astrze h wyglada bardzo podobnie

https://www.youtube.com/watch?v=09QhBmlUD7s
Załączniki
opel-astra-h-nagrzewnica (640x480).jpg
opel-astra-h-nagrzewnica (640x480).jpg (200.06 KiB) Przeglądane 15431 razy
nagrzewnica astra h 2 (640x426).jpg
nagrzewnica astra h 2 (640x426).jpg (198.95 KiB) Przeglądane 15431 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Chłodne powietrze z nawiewu

Postprzez Marsylola11 » 16 paź 2016, o 13:57

Witam wczoraj znalazłem czas i wziełem sie za wyczyszczenie nagrzewnicy UDAŁO SIE :D :D :D .Odpiełem złaczki i od zasilania i powrotu od nagrzewnicy w wystające rurki wcisnołem węża ogrodowego 3/4 do czyszczenia użyłem środka firmy LIQUI MOLY płyn rozrobiłem na 2 razy w gotującej wodzie wlałem go do węża od zasilania do momentu przelewu powrotem zostawiłem na 30min co jakiś czas dmuchając w powrót wyczysciło nagrzewnice po zabiegu zauważyłem że temperatura płynu trzyma sie fajnie w granicy 86-89 na biegu jałowym przed zabiegiem było to w granicy 103 -115 do momentu włonczenia wiatraka czyli zabiegł pomugł całemu układowi chłodzenia probłem miałem z odpowietrzeniem całego układu chyba 4 razy termostat musiał puscic az wszystko sie unormowało wstawiam linki ze zdjęciami jak to wygladało.Taki zabieg z mojego przebiegu polecam wykonać osobie ktora zna sie na rzeczy zwykłemu lajkowi nie polecam dzieki za podpowiedzi PZDR


http://zapisz.net/view.php?filename=934 ... 163339.jpg
http://zapisz.net/view.php?filename=781 ... 163429.jpg
http://zapisz.net/view.php?filename=119 ... 163447.jpg
http://zapisz.net/view.php?filename=586 ... lodnic.jpg
Marsylola11
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 15:50
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.