Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

Moderator: piotii

Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

Postprzez Fajfer3 » 12 lut 2017, o 13:33

Witam! Może mi ktoś coś podpowie a mianowicie: od jakiegoś czasu zauważyłem że auto mi się nie nagrzewa jak potrzeba max 83 stopni Celsjusza na trasie a kiedyś to nawet nie przekraczało 56 stopni. Stwierdziłem że termostat padł nawet po sprawdzeniu błędów metodą "gaz-hamulec" wyskoczył błąd ECN 059761 (czyli usterka termostatu) ale wstrzymałem się z jego wymianą bo po paru dniach wszystko wróciło do tzw. normy tzn. do 83 stopni na trasie (to chyba też za mało ale lepiej niż 56st.) Kilka dni później zauważyłem niewielki wyciek pod autem prawdopodobnie to płyn chłodniczy bo taki jakby bezbarwny nie wyglądał na olej. Wyciek zlokalizowałem z okolicy termostatu tylko że z plastikowej części - zaznaczyłem na zdjęciu poglądowym skąd ten wyciek.
Moje pytanie to jaka mogła być przyczyna wycieku czy padła tam jakaś uszczelka w tym miejscu i co tam wogóle jest?
Termostat pewnie do wymiany i jak patrzę po sklepach to sprzedają termostat z obudową ale to jest tylko ten metalowy element po lewej na zdjęciu a wyciek mam z elementu plastikowego. Patrzyłem też na aukcjach w necie to niektórzy sprzedają używki w całości czyli metalowa część i plastikowa i opisują to jako termostat z obudową. Muszę to naprawić jak najszybciej tylko nie wiem już co mam zamawiać. Może coś poradzicie. Pozdrawiam Rysiek

Obrazek
Obrazek

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER
Avatar użytkownika
Fajfer3
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2017, o 13:29
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

Postprzez ASTROnauta » 14 lut 2017, o 00:08

Ogólnie jeżeli cieknie między tym czarnym korpusem, a silnikiem to potrzebujesz tej uszczelki https://www.czesciauto24.pl/oen/55353353 jeżeli z tego króćca to trzeba wyciągnąć zawleczkę, wyciągnąć zaślepkę i pewnie będzie na niej oring do wymiany. Co do samego termostatu to termostat z obudową to jest to srebrne, to czarne to najczęściej jest nazywane korpusem lub podstawą termostatu. Niestety tu Cię zmartwię bo miałem również uszkodzony termostat u siebie i najtańszy sensowny zamiennik zaczyna się od 180zł a oryginał od 340zł, przy nowym dostaniesz uszczelkę, jak kupisz używkę to uszczelkę trzeba wymienić na nową, dostępna bez większych problemów :) Ja postawiłem na oryginalną używkę za 30zł razem z korpusem i czujnikiem temperatury:D
ASTROnauta
Starszy kierowca
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 18:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Usterka termostatu + wyciek 1.6 Z16XER

Postprzez Fajfer3 » 14 lut 2017, o 07:40

Dzięki za odpowiedź. Termostat już zamówiłem Wahlera i fakt tani nie był ale myślę że jakościowo będzie w miarę dobry i trochę posłuży. Cieknie mi właśnie z tego króćca i muszę kupić ten oring ale nie mam pojęcia jaki tam jest rozmiar i czy dokupię w zwykłym sklepie z oringami czy muszę oryginału szukać.
Obrazek

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER
Avatar użytkownika
Fajfer3
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2017, o 13:29
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.