Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wentylator klimatyzacji i OPCOM

Moderator: piotii

Wentylator klimatyzacji i OPCOM

Postprzez mikeln » 16 mar 2017, o 17:53

Cześć,

Mam problem z wentylatorem klimatyzacji - nie załącza się po uruchomieniu sprężarki - a jak zakładam powinien. Sprężarka funkcjonuje poprawnie, do kabiny jest nawiewane schłodzone powietrze. Do tej pory obstawiałem uwalony rezystor wentylatora, ale postanowiłem najpierw przetestować wiatraki opcomem. I tu zaskoczenie - na każdym z trzech biegów wentylator klimatyzacji się załącza. W ustawieniach ECU wartość parametru "A/C compressor" wynosi "with clutch" co jest chyba poprawnym ustawieniem.

Czy ktoś z Was ma pomysł, co z tym fantem dalej zrobić ?

Pozdrawiam
mikeln
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 mar 2017, o 20:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Re: Wentylator klimatyzacji i OPCOM

Postprzez mikeln » 21 mar 2017, o 20:37

Cześć,

Problem rozwiązany, dla potomnych: wentylator włączy się na 1 biegu, tylko jeśli sprężarka wytworzy odpowiednie ciśnienie (okolice 8-10 bar). U mnie brakowało czynnika i ciśnienie wynosiło tylko 6 bar -> klimatyzacja chłodziła, ale wentylator się nie załączał. Po uzupełnieniu odpala się po jakichś 30 sekundach, od włączenia klimatyzacji.
mikeln
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 mar 2017, o 20:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.