Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Uszkodzona sprężarka WD6994

Moderator: piotii

Uszkodzona sprężarka WD6994

Postprzez suawek » 28 maja 2017, o 16:07

Witam wszystkich
W moim samochodzie (Astra 3, 1.6 benzyna, Z16XEP, 105KM, rok 2004) awarii uległa sprężarka klimatyzacji automatycznej (typ: WD 6994, # części: 24466994). Zależy mi na czasie dlatego w pierwszej kolejności chciałbym uruchomić samochód z klimą, a dopiero potem odsyłać zdemontowaną sprężarkę do speców od regeneracji sprężarek. W związku z tym mam zasadnicze pytanie: czy w moim przypadku mogę zastąpić w/w sprężarkę inną, dedykowaną do tego silnika (jeśli tak - jaką dokładnie?) bez żadnych modyfikacji elektroniki. Na allegro są zasadniczo dwie oferty na sprężarkę tego samego typu jaką miałem u siebie dotychczas (nie mam pewności czy taka jest domyślnie montowana, samochód sprowadzany od Niemca, który chyba płakał z radości jak go sprzedawał):
http://allegro.pl/kompresor-klimatyzacj ... 62019.html
http://allegro.pl/kompresor-klimatyzacj ... 59840.html
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
suawek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 15:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Uszkodzona sprężarka WD6994

Postprzez koffalsky » 30 maja 2017, o 10:38

Też z tym walczyłem, skończyło się na regeneracji za 450zł i od roku spokój
koffalsky
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 12:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Uszkodzona sprężarka WD6994

Postprzez suawek » 30 maja 2017, o 14:41

Wczoraj kupiłem używaną sprężarkę WD 6994 z jednej z aukcji wymienionych przeze mnie w pierwszym poście (cena: 680 PLN z przesyłką. Sprężarka po przeglądzie, czyszczeniu, wymianie uszczelnień i próbach ciśnieniowych). W tym tygodniu montaż i oby wszystko było jak należy. Zdemontowaną odeślę do sprzedawcy w ramach rozliczenia.
suawek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 15:51
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.