Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wysoka temperatura

Moderator: piotii

Wysoka temperatura

Postprzez Krys_40 » 8 lis 2017, o 20:32

Witam! Nie bardzo wiem jak poruszać się po tym forum. Szukałem ale nie znalazłem tematu.
Niedawno kupiłem Astrę H 1.8 automat. z 2005. Fajnie jeździ, ale ostatnio zaczęła się włączać dioda o wysokiej temperaturze.
Włączenie ogrzewania gasi ją, ale na dłuższą metę to nie jazda. Poziom płynu na wysokości złącza pojemnika chyba to jet dobry poziom.
olej też max na szabelce(wymieniony na nowy). Jedynie co zauważyłem to drobny wyciek chyba z pod termostatu.
Ale coś się zmieniło jeszcze w tamtym tygodniu było OK. a teraz zaczyna świecić. Co w tych silnikach zawodzi; pompa czy termostat, a może wentylator?

Ps. pod termostatem jest uszczelka do kupienia oddzielnie? Czy to masa silikonowa tylko. Czy to trzeba wymienić wszystko?

Pozdrawiam
Krys_40
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lis 2017, o 20:14
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Wysoka temperatura

Postprzez eshnera » 13 gru 2017, o 13:50

Nie rozumiem pytania, co w tych silnikach zawodzi? Przecież każda sytuacja jest na swój sposób inna. Przynajmniej zawsze mi się tak wydaje. Gdybym mógł się z Tobą spotkać to może bym Ci pomógł. Przez forum nie dam rady pomóc.
Żywi ludzie do pewnego stopnia się między sobą różnią, ale po śmierci wszyscy są tacy sami, zużyte, puste cielesne powłoki.
Avatar użytkownika
eshnera
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 26 lis 2017, o 14:12

Re: Wysoka temperatura

Postprzez Krys_40 » 13 gru 2017, o 20:28

Dzięki za odpowiedź!
Właśnie wymieniłem cały termostat z obudową (jest uszczelka) i sprawa rozwiązana.
Termostat w końcu zawiesił się w zamknięciu,(psuł się z 2 tygodnie) chłodnica była zimna, a wentylator kręcił ostro.
Na razie jeździ i oby tak dalej.
Krys_40
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lis 2017, o 20:14
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.